Paryż-Nicea: Roglic po raz trzeci wygrał etap i jest liderem

Primoz Roglic

Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma) wygrał 7. etap wyścigu Paryż-Nicea z Le Broc do La Colmiane o długości 119,2 km i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. 31-letni kolarz był najszybszy także w środę na 4. i w piątek na 6. etapie.

Primoz Roglic ponownie był najszybszy w sprincie przed metą. Drugie miejsce zajął Szwajcar Gino Maeder (Bahrain Victorious), a trzeci był Niemiec Maximilian Schachmann (BORA - hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej Roglic ma 52 sekundy przewagi nad Niemcem Maximilianem Schachmannem (Bora-hansgrohe), a nad trzecim Rosjaninem Aleksandrem Własowem (Astana-Premier Tech) 1.11.

Wyścig zaliczany do cyklu World Tour drugi rok z rzędu odbywa się bez udziału Polaków. W edycji 2019 trzecie miejsce wywalczył w nim Michał Kwiatkowski.