TAURON Puchar Polski siatkarzy: Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Weekend 13 i 14 marca oznacza wielkie siatkarskie emocje, bowiem dowiemy się, kto zdobędzie tegoroczne trofeum TAURON Pucharu Polski. Jako drudzy przed szansą na awans do wielkiego finału staną siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Trefla Gdańsk. Która ekipa z tej półfinałowej pary przedłuży swoją przygodę w Krakowie do niedzieli? Relacja i wynik na żywo meczu Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk na Polsatsport.pl.

Podopieczni Andrei Gardiniego zakończyli fazę zasadniczą na pewnym drugim miejscu i mimo że był to dla nich wyboisty czas i w końcówce sezonu zaliczyli mały dołek, są faworytami sobotniego półfinału.

 

Z kolei gdańszczanie zakończyli pierwszą część sezonu na trzecim miejscu, a w swoich szeregach mają wielu, bo aż siedmiu zawodników, którzy po raz pierwszy wystąpią w półfinale pucharowych zmagań. Wśród debiutantów są Bartłomiej Lipiński, Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz, Jordan Zaleszczyk i Dawid Pruszkowski. Przewodzić im będzie niezwykle doświadczony Mariusz Wlazły. Atakujący już siedmiokrotnie podnosił trofeum PP. Czy to wystarczy, by pokonać jastrzębian i awansować do wielkiego finału?

 

- Puchar Polski to jest taka impreza, która jest zawsze trochę odłączona od sezonu. Ona się rządzi swoimi prawami, mecze niosą za sobą wielki ładunek emocjonalny i inaczej się w nich gra niż w zwykłych spotkaniach ligowych. W Final Four gra się o to, żeby być najlepszym i to trofeum wygrać. My też podejdziemy do tego z takim nastawieniem, żeby grać jak najlepiej, szukać swojej szansy w każdym momencie i walczyć o każdą piłkę - powiedział Wlazły, kapitan i lider zespołu z Gdańska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Szymura: Sukces rodzi się w bólach. Chcemy zdobyć Puchar Polski

 

Choć Trefl już po raz drugi pod wodzą trenera Michała Winiarskiego awansował do Final Four Pucharu Polski, to pierwszy raz zagra w tych zmaganiach, bowiem rok temu mecze zostały odwołane z powodu pandemii. W sumie gdańszczanie piąty raz rywalizować będą w półfinale PP. Kiedy awansowali do decydującego spotkania, a miało to miejsce w 2015 i 2018 roku, sięgali po to trofeum.

 

Natomiast w sezonie 2009/10 to trofeum po raz pierwszy i na razie ostatni zdobyła drużyna z Opolszczyzny. Czy jastrzębianie zdołają powtórzyć wynik sprzed 11 lat?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze