EBL: Szesnaste zwycięstwo Kinga Szczecin. GTK Gliwice pokonane

King Szczecin pewnie pokonał GTK Gliwice 100:70 w jedynym niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

King Szczecin pewnie pokonał GTK Gliwice 100:70 (34:20, 17:23, 27:11, 22:16) w jedynym niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi. To 16. zwycięstwo zespołu trenera Jesusa Ramireza w obecnym sezonie.

King rozpoczął mecz od trójek Clevelanda Melvina oraz Rodneya Purvisa i prowadził nawet siedmioma punktami. Zaledwie po chwili jednak do remisu doprowadził Szymon Szymański. Gospodarze odpowiedzieli na to… serią 9:0 i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po kontrze wykończonej przez Melvina mieli nawet 14 punktów przewagi. Po pierwszej połowie wygrywali aż 34:20. Drugą kwartę szczecinianie rozpoczęli od pięciu punktów bez reakcji rywali. Daniel Gołębiowski starał się to zmieniać, a swoje okazje wykorzystywał również Szymon Szymański. Po chwili dzięki Terry’emu Hendersonowi goście zbliżyli się na dziewięć punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie było tylko 51:43.

Zespół trenera Jesusa Ramireza trzecią kwartę ponownie rozpoczął od serii - tym razem 14:0, a po trójce Pawła Kikowskiego i akcjach Mateusza Zębskiego miał nawet 22 punkty przewagi. Swoją szansę w gliwickim zespole dostawał Stanisław Heliński, ale goście nie potrafili już dotrzymać kroku ekipie ze Szczecina. Po 30 minutach i trójce Jakuba Schenka było 78:54. Dzięki kolejnym zagraniom Mateusza Bartosza i Dominika Wilczka przewaga gospodarzy urosła do 32 punktów na początku następnej kwarty. Drużyna trenera Matthiasa Zollnera nie była w stanie już nawiązać walki w tym meczu. Ostatecznie King cieszył się ze zwycięstwa 100:70.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Rodney Purvis z 20 punktami i 3 asystami. Daniel Gołębiowski zdobył 13 punktów i 4 zbiórki dla gości.

King Szczecin - GTK Gliwice 100:70 (34:20, 17:23, 27:11, 22:16)

King Szczecin: Rodney Purvis 20, Mateusz Zębski 15, Michael Fakuade 13, Dominik Wilczek 10, Mateusz Bartosz 10, Cleveland Melvin 8, Tookie Brown 8, Paweł Kikowski 8, Jakub Schenk 7, Wojciech Czerlonko 1

GTK Gliwice: Daniel Gołębiowski 13, Terry Henderson 12, Szymon Szewczyk 10, Szymon Szymański 9, Stanisław Heliński 8, Tayler Persons 7, Mario Delas 6, Shannon Bogues 5, Kamil Skrzypczak 0