El. ME 2022: DRAMAT Polaków! Porażka w ostatniej sekundzie na wagę straconych marzeń?

Piłka ręczna
Dramat reprezentacji Polski! Nasi szczypiorniści przegrali w ostatniej sekundzie z Holandią!

W niedzielnym meczu eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych reprezentacja Polski przegrała we Wrocławiu z Holandią 26:27 i tym samym skomplikowała sobie sytuację w kontekście awansu na przyszłoroczny turniej.

Po wtorkowej porażce ze Słowenią na wyjeździe 29:32 Polacy spadli z pierwszego miejsca w tabeli grupy piątej eliminacji, ale druga pozycja również daje awans na mistrzostwa. Biało-Czerwoni nie mogli jednak teraz przegrać z Holandią, która zajmowała trzecie miejsce i miała zaledwie jeden punkt mniej.

Szanse na wygraną wydawały się znacznie większe niż we wtorek, bo po pierwsze Oranje to nie jest tej samej klasy zespół co wcześniejszy rywal, chociaż trzeba pamiętać, że potrafili zremisować na wyjeździe ze Słowenią. Po drugie, być może ważniejsze, podopieczni selekcjonera Patryka Rombla mieli w końcu okazję potrenować, bo wcześniej odbyli tylko jedne zajęcia.

Starcie z Oranje było bardzo wyrównane. Praktycznie przez cały mecz trudno było znaleźć moment, w którym któraś z ekip dyktowała warunki gry. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 11:11.

W drugiej połowie minimalnie lepsi byli rywale. Biało-Czerwoni w końcowych minutach przegrywali jednym golem. Ostatnie sekundy to prawdziwy horror. Przy stanie 26:26 Holendrzy w ostatniej sekundzie trafili do bramki i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo 27:26!

Porażka komplikuje sytuację polskiego zespołu i oddala szanse na awans.

Do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany na Węgrzech i Słowacji w styczniu 2022 roku, zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy eliminacji plus cztery z trzecich pozycji z najlepszym bilansem. Prowadzenie w tabeli po wtorkowej wygranej objęli Słoweńcy.

Polska - Holandia 26:27 (11:11)

Polska: Adam Morawski – Michał Daszek 6, Michał Olejniczak 4, Szymon Sićko 4, Przemysław Krajewski 4, Maciej Gębala 5, Rafał Przybylski, Piotr Chrapkowski, Maciej Pilitowski 1, Dawid Fedeńczak, Dawid Dawydzik, Kamil Syprzak 2, Jan Czuwara

Kary: 8 minut

Holandia: Bart Ravesbergen, Mark van den Beusken – Iso Sluijters, Luc Steins 7, Bobby Schagen 2, Ivo Steins 3, Robin Schoenaker, Kay Smits 10, Jeffrey Boomhouwer, Dani Baijens 3, Jors Smits, Rutger Ten Velde 2, Ephrahim Jerry, Niels Versteijnen

Kary: 6 minut

Sędziowali: Fabian Baumgart i Sascha Wild (Niemcy)