Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo Widzewa Łódź

Widzew Łódź

Widzew Łódź wygrał z Chrobrym Głogów wynikiem 1:0 w meczu Fortuna 1 Ligi. Bramkę z rzutu karnego w 77. minucie spotkania zdobył Marcin Robak.

Na stadionie w Łodzi mierzyły się drużyny Widzewa i Chrobrego Głogów w ramach 20. kolejki Fortuna 1 Ligi. Od początku do ataku przystąpili gospodarze, ale pierwszy strzał Przemysława Kity był niecelny. Próbę odpowiedzi podjął Chrobry, ale goście nie mieli dobrego pomysłu na rozwiązanie swoich akcji.

Obie drużyny toczyły wyrównaną walkę w środku pola z lekkim wskazaniem na Widzew. Jeszcze w samej końcówce pierwszej partii skutecznych dośrodkowań próbował Łukasz Kosakiewicz, ale były one niecelne lub z interwencją przychodzili obrońcy gości.

Sędzia doliczył jeszcze minutę do regulaminowego czasu gry i zaprosił piłkarzy do szatni.

Druga połowa była już nieco ciekawsza. Próby ponownie podejmował Kosakiewicz, ale aktywni byli też inni zawodnicy Widzewa. W 49. minucie dobrym zagraniem popisał się Michael Ameyaw dogrywając do Pawła Tomczyka, ale ten przepuścił piłkę i zaprzepaścił całą akcję.

Wkrótce potem na boisku za Tomczyka pojawił się Marcin Robak. Doświadczony napastnik miał odmienić obraz gry, co udało mu się pośrednio w 76. minucie.

Właśnie wtedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ręką we własnym polu karnym zagrał Robert Mandrysz, a sędzia podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Robak i celnie wykonywał rzut karny. W Łodzi było już 1:0.

Chrobry musiał ruszyć do ataku jeśli chciał myśleć o remisie. W ekipie gości pojawili się nowi zawodnicy w postaci Mateusza Machaja i Damiana Kowalczyka, ale nie zmieniło to sytuacji drużyny z Głogowa.

Sędzia doliczył jeszcze cztery minuty do regulaminowego gry, a Chrobry mógł wyrównać w samej końcówce. Pod bramkę łodzian przy rzucie wolnym podbiegł jeszcze golkiper - Rafał Leszczyński, ale nie pomogło to w żadnym stopniu. Arbiter zakończył spotkanie przy wyniku 1:0 dla Widzewa.

Widzew Łódź - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramka: Robak 77 (k)

Widzew Łódź: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Grudniewski (72' Tanżyna), Gach – Kun (58' Michalski), Poczobut, Mucha (58' Możdżeń), Ameyaw – Kita (89' Hanousek), Tomczyk (58' Robak)

Chrobry Głogów: Leszczyński – Stolc, Bougaidis, Praznovsky, Ziemann – Kolenc (80' Kowalczyk), Mandrysz – Dziąbek (76' Niski), Piotrowski (56' Bryła), Banaszewski (80' Machaj) – Lebedyński