Gino Sirci potwierdził trzy hitowe transfery do PlusLigi

Siatkówka
Gino Sirci potwierdził trzy hitowe transfery do PlusLigi
fot. Cyfrasport
Maciej Muzaj wraca do PlusLigi. Co z przyszłością Vitala Heynena?

Gino Sirci, właściciel Sir Safety Perugia, w wywiadzie dla TGR Media potwierdził trzy hitowe transfery do PlusLigi. Według tego, co powiedział szef włoskiego klubu, do polskiej ligi od przyszłego sezonu wracają Aleksandar Atanasijević, Maciej Muzaj oraz Slobodan Kovac.

Sirci, w rozmowie z włoskimi dziennikarzami, nie gryzł się w język i zabrał głos między innymi w sprawie przyszłości Atanasijevicia, Muzaja i trenera Kovaca. Zdaniem charyzmatycznego szefa Perugii, według jego wiedzy serbski atakujący wraca do PGE Skry Bełchatów.


- Niestety po operacji kolana długo dochodził do siebie. Choć mamy z nim kontrakt również na przyszły sezon, powiedział że chciałby anulować porozumienie i odejść do klubu, w którym będzie regularnie grał. Wydaje mi się, że podpisał kontrakt z klubem z Bełchatowa, gdzie będzie współpracować z Kovacem - przyznał Sirci.

ZOBACZ TAKŻE: Atanasijević odrzucił ofertę! Co z powrotem do PGE Skry Bełchatów?

Właściciel Perugii dodał także, że nie wyklucza powrotu Serba do klubu w przyszłości. Atanasijević zawodnikiem tej ekipy jest od 2013 roku.


- Jesteśmy dogadani, że jeśli uda mu się wrócić do odpowiedniej dyspozycji, oczywiście nie w przyszłym sezonie, jesteśmy otwarci na jego ewentualny powrót. To świetny człowiek - dodał Sirci.

 

Szef ekipy prowadzonej przez Vitala Heynena skomentował także angaż Muzaja. Jak przyznał, polski atakujący od przyszłego sezonu będzie siatkarzem Asseco Resovii Rzeszów.

- W tym momencie mamy Muzaja. Nie planowaliśmy kontraktować kolejnego atakującego, bo mogli nam wystarczyć Atanasijević i Ter Horst. Muzaj chciał jednak wydostać się z Ufy i opuścić Syberię. Postanowiliśmy więc go pozyskać. Muzaj jest jednak zajęty, jeśli chodzi o przyszły sezon. Podpisał kontrakt z Resovią, gdzie trenerem jest nasz stary znajomy, Alberto Giuliani - powiedział.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marzenia się spełniają! Polscy siatkarze zagrają w Albanii

 

Sirci przyznał także, że po zakończeniu sezonu planuje rozmowy w sprawie przyszłości z Heynenem. Zdradził również, że Perugia jest zainteresowana zakontraktowaniem Matthew Andersona.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie