PK w Zakopanem: Dwa zwycięstwa Ulricha Wohlgenannta w Zakopanem

Reprezentant Austrii Ulrich Wohlgenannt wygrał oba niedzielne konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem.

Reprezentant Austrii Ulrich Wohlgenannt wygrał oba niedzielne konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem. Najlepsi z Polaków byli Stefan Hula, który zajął szóste miejsce w pierwszych zawodach oraz Maciej Kot, który był szósty w drugim konkursie.

W sobotę silny wiatr pokrzyżował plany organizatorom Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Zaplanowane na ten dzień zawody zostały przełożone na niedzielny poranek, co oznaczało, że tego dnia odbędą się aż dwa konkursy skoków. Pierwszy o godz. 8:00, a drugi o 10:30. Oba wygrał 26-letni Austriak Ulrich Wohlgenannt.

W pierwszym konkursie Wohlgenannt wygrał dzięki skokom na odległość 138 m oraz 133,5 m. Drugie miejsce zajął jego rodak Manuel Fettner, który miał o 0,4 punktu mniej, a trzecie Słoweniec Cene Prevc.

W serii finałowej wystąpiło siedmiu Polaków, a miejsca w czołowej dziesiątce zajęło dwóch z nich. Szósty był Stefan Hula (po skokach na 134 oraz 131 metrów), a ósmy Klemens Murańka (uzyskał odległości 130,5 m oraz 131 m).

W drugim konkursie Wohlgenannt uzyskał jeszcze większe odległości i triumfował po skokach na 141 metrów oraz 137 metrów. Tym razem drugi był Austriak Markus Schifner (po skokach na 143,5 oraz 135 metra), a trzeci ponownie Cene Prevc, który lądował na 132. oraz 137. metrze.

Tym razem w serii finałowej brało udział sześciu reprezentantów Polski. Najwyższe, szóste miejsce zajął Maciej Kot po skokach na 132 m oraz 131,5 metra. Dziewiąty był Aleksander Zniszczoł , który skakał w tym konkursie równo - dwukrotnie na odległość 129 metrów.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Markus Schiffner (794 pkt.) przed Ulrichem Wohlgenanntem (661 pkt.) oraz Cene Prevcem (497 pkt.). Siódme miejsce zajmuje Aleksander Zniszczoł (382 pkt.), a dziesiąty jest Maciej Kot (370 pkt.).