EBL: Ofensywny mecz w Toruniu! Polski Cukier pokonał Pszczółkę Start

Polski Cukier pokonał Pszczółkę Start Lublin w spotkaniu rozgrywanym w Toruniu.

Efektowne popisy strzelców w poniedziałkowym meczu Energa Basket Ligi w Toruniu! Ostatecznie Polski Cukier pokonał Pszczółkę Start Lublin 104:98.

Sherron Dorsey-Walker i Kacper Borowski byli niezwykle aktywni na początku spotkania, a dzięki ich zagraniom lublinianie mieli osiem punktów przewagi. Polski Cukier odpowiedział na to serią… 11:0 i po rzutach Donovana Jacksona wychodził na prowadzenie. Nieźle zaczął grać też Damian Kulig, a trójka Michała Samsonowicza ustawiła wynik po 10 minutach na 29:19. Drugą kwartę torunianie rozpoczęli od małej serii 6:0, co stawiało ich w jeszcze lepszej sytuacji. Pszczółka Start coraz lepiej czuła się w kontrze, a trójki Łączyńskiego oraz Dorsey-Walkera zmniejszały straty do ośmiu punktów. Zespół trenera Jarosława Zawadki szybko opanował wydarzenia na parkiecie, ponieważ świetnie radził nadal Jackson. Jego trójka w ostatniej sekundzie sprawiła, że po pierwszej połowie było 63:45.

Po 14 (!) punktach z rzędu w trzeciej kwarcie drużyna trenera Davida Dedka zbliżyła się do stanu 66:61. Tę serię dopiero po czterech minutach przerwał Damian Kulig. Po późniejszym trafieniu Dustina Ware’a goście zbliżyli się na dwa punkty. Dorsey-Walker oraz Ware walczyli o jeszcze lepszy wynik - ostatecznie po 30 minutach było tylko 73:72, a to zapowiadało wielkie emocje. Kamil Łączyński trzymał Pszczółkę Start blisko rywali w kolejnej części gry. Reagowali na to jednak Aaron Cel oraz Keyshawn Woods, przez co ekipa z Torunia nie pozwalała na zbyt wiele. Po późniejszych rzutach wolnych tego drugiego uciekała na dziewięć punktów. Walczył jeszcze Dorsey-Walker, ale to Polski Cukier miał kilku strzelców do wyboru i to wykorzystywał. Ostatecznie po niezwykle ofensywnym starciu zwyciężył 104:98.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Donovan Jackson z 33 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości aż 35 punktów rzucił Sherron Dorsey-Walker.

Polski Cukier Toruń - Pszczółka Start Lublin 104:98 (29:19, 34:26, 10:27, 31:26)