Paulo Sousa ogłosił kadrę na marcowe mecze. "Okroił" ją do 27 piłkarzy

Piłka nożna
Paulo Sousa ogłosił kadrę na marcowe mecze. "Okroił" ją do 27 piłkarzy
fot. Cyfrasport
Selekcjoner wybrał 27 piłkarzy na marcowe mecze el. MŚ 2022

Paulo Sousa, trener reprezentacji Polski, powołał ostateczną grupę piłkarzy na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Szeroka kadra składała się z 35 zawodników, teraz została "okrojona" do 27 nazwisk. Wybrańcy portugalskiego selekcjonera już w marcu rozpoczną eliminacje do mistrzostw świata 2022. Zagrają z Węgrami, Andorą i Anglią.

Z ogłoszonej 5 marca szerokiej kadry wypadli Bartłomiej Drągowski, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Kapustka, Michał Karbownik, Karol Linetty i Dawid Kownacki. Nie wszystkie decyzje selekcjonera maja jednak charakter czysto sportowy. W przypadku zawodników grających we Włoszech decydowała sytuacja epidemiczna, tamtejsze kluby raczej nie zgadzają się na udział piłkarzy w zgrupowaniach. Dotyczy to Drągowskiego, Linettego i Walukiewicza.

 

Podobnie może być w przypadku napastników, ale dotyczyć ma to jedynie wyjazdu na zaplanowany na 31 marca mecz na Wembley.

 

- Mogą pojawić się wątpliwości w sprawie występu naszych napastników w Anglii. Nie jesteśmy pewni, czy Lewandowski, Milik i Piątek będą zaangażowani w ten mecz - powiedział Paulo Sousa.

 

Sousa powołał siedmiu debiutantów. To obrońcy Michał Helik i Kamil Piątkowski, pomocnicy Rafał Augustyniak, Sebastian Kowalczyk, Kacper Kozłowski i Bartosz Slisz oraz napastnik Karol Świderski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Właśnie dlatego Sousa pominął Gikiewicza

 

Szczególną uwagę zwraca 17-letni Kozłowski. Jeżeli piłkarz Pogoni Szczecin zagra w meczu z Węgrami, będzie najmłodszym reprezentantem Polski od czasu debiutu Włodzimierza Lubańskiego. "Orzeł Górskiego" w kadrze zagrał pierwszy raz mając 16 lat i 188 dni. Kozłowski w dniu meczu w Budapeszcie będzie miał 17 lat i 160 dni.

 

Wśród powołanych jest też m.in. Kamil Grosicki, który ostatni raz w West Bromwich Albion zagrał 19 stycznia. Selekcjoner docenił doświadczenie 33-latka i jego status w drużynie narodowej.

 

Skład kadry powołanej na marcowe mecze eliminacji MŚ:

 

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny


Obrońcy: Kamil Piątkowski, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Reca, Kamil Glik, Maciej Rybus, Michał Helik, Paweł Dawidowicz

 

Pomocnicy: Rafał Augustyniak, Bartosz Slisz, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Kacper Kozłowski, Sebastian Kowalczyk, Sebastian Szymański

 

Napastnicy: Karol Świderski, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

 

 

Zaskakiwać może nieobecność Tomasza Kędziory, który ostatnio grywał w podstawowym składzie reprezentacji Polski. Selekcjoner przyznał, że jego nieobecność to decyzja czysto sportowa, nie ma związku z żadnym urazem.

 

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się w poniedziałek 22 marca. Już trzy dni później nastąpi debiut Paulo Sousy w roli selekcjonera. W pierwszym meczu eliminacji MŚ 2022 Polacy zagrają w Budapeszcie z Węgrami. 28 marca na stadionie Legii w Warszawie czeka ich spotkanie z Andorą, 31 marca mecz z Anglią na Wembley.

 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie