Paulo Sousa wybrał już pierwszego bramkarza. "Chciałbym wprowadzić stabilizację"

Piłka nożna
Paulo Sousa wybrał już pierwszego bramkarza. "Chciałbym wprowadzić stabilizację"
Fot. CyfraSport
Szczęsny i Fabiański od kilku lat walczą o miano pierwszego bramkarza reprezentacji Polski.

- Rozmawiałem ze Szczęsnym i Fabiańskim. Powiedziałem im, jaki jest mój punkt widzenia. Chciałbym wprowadzić stabilizację na pozycji bramkarza. Cała kadra potrzebuje stabilizacji. Zaczniemy od Szczęsnego - powiedział na konferencji prasowej Paulo Sousa. Selekcjoner reprezentacji Polski postanowił wyraźnie wskazać, kto będzie jego pierwszym wyborem w nadchodzących meczach.

Jest to wyraźna zmiana w porównaniu z tym, co miało miejsce za kadencji Jerzego Brzęczka. Poprzedni selekcjoner regularnie dokonywał zmian na tej pozycji i trudno było stwierdzić, który golkiper cieszy się większym zaufaniem trenera. Brzęczek prowadził reprezentację Polski w 24 spotkaniach. 12 razy bramki strzegł Wojciech Szczęsny, zaś Łukasz Fabiański wystąpił w dziewięciu meczach. Sousa podkreślał, że pierwszy bramkarz musi przede wszystkim odpowiadać stylowi gry preferowanemu przez zespół. 

 

- Musimy przyjrzeć się każdemu z tych bramkarzy, bo każdy ma inną charakterystykę. Powinniśmy dopasować to do naszego stylu gry - zaznaczył Portugalczyk. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zlatan Ibrahimović wraca do reprezentacji Szwecji 

 

W ścisłej kadrze na najbliższe zgrupowanie znalazł się również Łukasz Skorupski. Selekcjoner postanowił zrezygnować z Bartłomieja Drągowskiego. Za kadencji Brzęczka bramkarz Bologni zagrał w dwóch meczach, z kolei golkiper Fiorentiny wystąpił tylko raz. Były już trener reprezentacji Polski powoływał też Rafała Gikiewicza i Radosława Majeckiego, lecz oni nie otrzymali szansy debiutu w narodowych barwach. 

 

- Jeśli chodzi o bramkarzy, to jest to pozycja, na której mamy ogromne możliwości. Naprawdę mamy wysoki poziom jeśli chodzi o technikę, profesjonalizm oraz cechy ludzkie - powiedział Sousa. 

 

Pierwsze spotkanie pod wodzą portugalskiego szkoleniowca reprezentacja Polski rozegra 22 marca w Budapeszcie z Węgrami. Będzie to pierwszy mecz w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Trzy dni później biało-czerwoni rozegrają w Warszawie sparing z Andorą. 31 marca w Londynie rozegrają drugi mecz eliminacji. Rywalami Polaków będą Anglicy. 

 

Wypowiedź Paulo Sousy na temat bramkarzy w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie