TAURON Liga: Grupa Azoty Chemik o krok od półfinału!

Na zdjęciu: Martyna Grajber (kapitan Grupy Azoty Chemika Police)

Grupa Azoty Chemik Police bliżej gry w półfinale TAURON Ligi. Podopieczne trenera Ferhata Akbasa pokonały w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Grot Budowlanych Łódź 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19). Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Marlena Kowalewska.

Starcie to zapowiadało się szalenie interesująco. Obie ekipy mierzyły się bowiem ze sobą już czterokrotnie w tym sezonie, a bilans zwycięstw był remisowy. Chemik wygrał w TAURON Pucharze Polski, a także w rewanżowym starciu ligowym, a Grot Budowlani okazali się lepsi w Superpucharze PLS oraz w pierwszym meczu fazy zasadniczej.

Obie ekipy podeszły do spotkania bardzo zmotywowane, ale to łodzianki przełożyły to na wynik i szybko uzyskały wysokie prowadzenie 6:2. Sytuacja ta nie potrwała jednak długo, bo gospodynie zaczęły odrabiać straty a po chwili nawet uzyskały prowadzenie 9:8. W końcówce ekipa trenera Błażeja Krzyształowicza popełniła kilka prostych błędów, a to kosztowało ją porażkę 22:25.

Druga odsłona od początku układała się lepiej dla policzanek. Trener łódzkiego zespołu musiał więc reagować i przy stanie 8:5 poprosił o przerwę, która przyniosła zamierzony efekt w postaci remisu 10:10. W dalszej części seta grę znowu prowadziły gospodynie, ale w pewnym momencie do walki zerwały się łodzianki i niespodziewanie to one wygrały drugą odsłonę 25:22.

Po zmianie stron trzecia odsłona przebiegała bardzo podobnie do poprzedniej. W końcówce zrobiło się trochę nerwowo za sprawą dwóch pomyłek w ataku Agnieszki Kąkolewskiej. Błędy środkowej szczęśliwie dla gospodyń nie okazały się kosztowne i policzanki wyszły na prowadzenie 2:1.

Emocji nie zabrakło też w czwartym secie. Policzanki były na wyraźnym prowadzeniu i wydawało się, że spokojnie doprowadzą mecz do końca, ale tak się nie stało. Grot Budowlani znowu zerwali się do walki, ale nie wystarczyło to, by zatrzymać rozpędzoną drużynę gospodyń.

Rywalizacja o awans do półfinału toczy się do dwóch zwycięstw. Starcie rewanżowe zostanie rozegrane 21 marca o godzinie 17:30 w łódzkiej Sport Arenie.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19)

Chemik: Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Indy Baijens oraz Paulina Maj-Erwardt (libero), Martyna Łukasik, Paulina Bałdyga, Natalia Mędrzyk. Trener: Ferhat Akbas

Budowlani: Monika Fedusio, Weronika Centka, Veronica Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka oraz Maria Stenzel (libero), Justyna Kędziora. Trener: Błażej Krzyształowicz

MVP: Marlena Kowalewska