Tokio 2020: Start sztafety 25 marca potwierdzony, inauguracja bez kibiców

Inne
Tokio 2020: Start sztafety 25 marca potwierdzony, inauguracja bez kibiców
fot. PAP

Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio poinformowali w poniedziałek, że zgodnie z planem sztafeta z olimpijskim ogniem ruszy 25 marca z Fukushimy. Podczas inauguracji zabraknie jednak kibiców.

Sztafeta z pochodnią wystartuje na cztery miesiące przed rozpoczęciem igrzysk, przełożonych o rok z powodu pandemii koronawirusa. Uroczystość odbędzie się bez widzów, by zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii.

 

"Ceremonia wielkiego startu i pierwszy odcinek trasy odbędą się bez publiczności, ale będą transmitowane na żywo" – poinformowali w komunikacie organizatorzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Igrzyska bez zagranicznych kibiców! Klamka zapadła?

 

Początkowo planowano ceremonię z kibicami, lecz ostatecznie zapadła inna decyzja, a do tego program uroczystości został "uproszczony" – dodano.

 

Kibiców na japońskiej trasie ognia olimpijskiego nie zabraknie, jednak według ściśle określonych zasadach. Na przykład zabronione będzie wiwatowanie i gromadzenie się dużych grup ludzi, a koniecznym wymogiem będzie noszenie maseczek ochronnych.

 

Z kolei ostateczna decyzja, czy podczas olimpijskich zmagań w Tokio na arenach sportowych będą mogli być obecni zagraniczni widzowie, powinna zapaść przed rozpoczęciem sztafety. Wcześniej pojawiały się sprzeczne informacje na ten temat.

 

Igrzyska w Tokio mają się rozpocząć 23 lipca, a organizatorzy zapewniają, że chcą zorganizować bezpieczną imprezę, mimo że pandemia jeszcze się nie skończyła. Rywalizacja olimpijska potrwa do 8 sierpnia.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie