EBL: MKS Dąbrowa Górnicza wygrał we Wrocławiu

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał we Wrocławiu.

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 82:71 we wtorkowym meczu 29. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem gości był Elijah Wilson z 17 punktami i 5 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Elijah Stewart - zdobył 18 punktów i 4 zbiórki.

Obie drużyny na początku spotkania miały spore problemy ze skutecznością, ale to po trójce Michała Kroczaka goście mieli trzy punkty przewagi. Późniejsze akcje Michała Nowakowskiego jeszcze polepszały tę sytuację - było nawet 12:3. Sporo dało jednak wejście Ivana Ramljaka - poprawił obronę, a dzięki rzutowi Kyle’a Gibsona wrocławianie przegrywali tylko 12:14 po 10 minutach. Dzięki kolejnym trafieniom Dziewy i Ramljaka WKS Śląsk zbliżał się nawet na punkt w drugiej kwarcie, ale szybkie odpowiedzi Jakuba Motylewskiego i Elijaha Wilsona sprawiały, że ciągle lepsi byli goście. Trójki trafiał również Patryk Wieczorek, a MKS był pewny siebie. Po rzucie z dystansu Kroczaka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:28 dla przyjezdnych.

Od początku trzeciej kwarty zespół trenera Olivera Vidina odrabiał straty, poprawiając swoją grę w ofensywie. Po akcji Szymona Tomczaka przegrywał tylko dwoma punktami, ale MKS nie pozwalał na nic więcej. Dąbrowianie ciągle mogli liczyć na Malcolma Rhetta i Andrzeja Mazurczaka. Trójka Kyle’a Gibsona zmniejszała różnicę do stanu 50:56 po 30 minutach rywalizacji. W kolejnej części meczu WKS Śląsk nadal walczył o korzystny dla siebie wynik, a trafienia Szlachetki i Stewarta ponownie zbliżyły tę ekipę na zaledwie punkt. Odpowiadali na to błyskawicznie Wilson oraz Rhett, co znacznie utrudniało zadanie rywalom. W końcówce zespół z Wrocławia był nieskuteczny, a w ważnych momentach nie zawodził ani Mazurczak, ani Rhett. Ostatecznie dąbrowianie zwyciężyli 82:71.

Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 71:82 (12:14, 16:26, 22:16, 21:26)

Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 18, Aleksander Dziewa 15, Kyle Gibson 12, Strahinja Jovanovic 10, Ivan Ramljak 9, Mateusz Szlachetka 5, Szymon Tomczak 2, Michał Gabiński 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Elijah Wilson 17, Malcolm Rhett 15, Andrzej Mazurczak 13, Michał Nowakowski 10, Michał Kroczak 9, Milivoje Mijovic 8, Patryk Wieczorek 6, Jakub Motylewski 4, Marek Piechowicz 0