Memoriał Jana Rutyńskiego uświetni obchody 20-lecia istnienia Cuprum Lubin

Siatkówka
Memoriał Jana Rutyńskiego uświetni obchody 20-lecia istnienia Cuprum Lubin
fot.

Koniec marca dla siatkarzy Cuprum Lubin zapowiada się emocjonująco. Miedziowi rozegrają szóstą edycję Memoriału Jana Rutyńskiego. Tegoroczna odsłona będzie wyjątkowa, bo uświetni obchody 20-lecia istnienia klubu. Turniej rozegrany zostanie w dniach 22–23 marca.

Wspomnienie Jana Rutyńskiego wciąż jest żywe. Jako jeden z założycieli miedziowego klubu, budował Cuprum Lubin od podstaw. Na początku występował na boisku jako czynny zawodnik czwartoligowej drużyny, ale z czasem postanowił porzucić sportowe ambicje i zbudować profesjonalny klub, mierzący się z najlepszymi. Mocno przyczynił się do rozwoju siatkówki w Lubinie, niestety nie doczekał się pierwszego historycznego meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Każdy, kto go znał, wspomina Jana z wielkim sentymentem. W tym roku, w 20. rocznicę założenia Cuprum Lubin, memoriał dla drużyny będzie szczególny.

 

Zobacz także: Marzenia się spełniają! Polscy siatkarze zagrają w Albanii

 

Turniej ku pamięci Jana Rutyńskiego rozegrany zostanie w dniach 22 i 23 marca. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęły trzy drużyny – przedstawiciel Plusligi Stal Nysa oraz dwóch reprezentantów Tauron 1. Ligi: eWinner Gwardia Wrocław i Olimpia Sulęcin. Pierwszego dnia zespoły zmierzą się w parach półfinałowych, a dzień później rozegrane zostaną mecze o trzecie i pierwsze miejsce.

 

Tegoroczny Memoriał odbędzie się przy ogromnym wsparciu wiceprezesa PZPS Ryszarda Czarneckiego, który mocno zaangażował się wraz z Zarządem Klubu w organizację tego ważnego dla Miedziowych wydarzenia.

 

Terminarz Memoriału Jana Rutyńskiego 2021 (Lubin, 22–23 marca):

 

2021-03-22: Stal Nysa – eWinner Gwardia Wrocław (poniedziałek, godzina 15.30)
2021-03-22: Cuprum Lubin – Olimpia Sulęcin (poniedziałek, godzina 18.00)

 

2021-03-23: Mecz o 3. miejsce (wtorek, godzina 15.00)
2021-03-23: Finał (wtorek, godzina 17.30).

 

***

Przed siatkarzami z Lubina również dwa ostatnie spotkania w obecnym sezonie PlusLigi. Miedziowi rozegrają dwumecz o 11. miejsce z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Radomiu, rewanż w Lubinie. W przypadku gdy stosunek meczów będzie 1:1, o wygranej zadecyduje "złoty set".

 

2021-03-19: Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).
2021-03-28: Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News).

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie