Zlatan Ibrahimović wraca do reprezentacji Szwecji. "Jesteśmy w stanie wygrać mistrzostwa Europy"

Piłka nożna
Zlatan Ibrahimović wraca do reprezentacji Szwecji. "Jesteśmy w stanie wygrać mistrzostwa Europy"
fot. PAP/EPA
Napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimović po prawie pięciu latach powraca do piłkarskiej reprezentacji Szwecji.

Napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimović po prawie pięciu latach powraca do piłkarskiej reprezentacji Szwecji. Znalazł się w 26-osobowym składzie na mecze eliminacji mistrzostw świata z Gruzją 25 marca i trzy dni później z Kosowem oraz na spotkanie towarzyskie z Estonią 31 marca.

Ibrahimović rozegrał w reprezentacji Szwecji 116 spotkań i strzelił 62 bramki. Z gry w drużynie narodowej zrezygnował 23 czerwca 2016 po przegranym meczu z Belgią i odpadnięciu z Euro 2016.

 

- Bardzo nas cieszy fakt, że Zlatan zdecydował się powrócić do naszej drużyny i teraz razem możemy dużo zrobić - powiedział selekcjoner Szwecji Janne Andersson na konferencji prasowej we wtorek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak ulubieńcem Sa Pinto. Nad Bosforem współpraca polsko-portugalska układa się wzorowo

 

Szwecja będzie grupowym rywalem Polski w tegorocznych mistrzostwach Europy. Pomimo tego, że już od jakiegoś czasu oczekiwano powołania Ibrahimovica, który rozmowy na temat powrotu do drużyny narodowej prowadził z Anderssonem już od listopada, to media zareagowały z euforią, a sam piłkarz napisał w mediach społecznościowych o „powrocie Boga”.

 

"Minęły cztery lata i dziewięć miesięcy i nadeszła chwila, na którą czekaliśmy tyle czasu" - napisał największy szwedzki dziennik "Aftonbladet", a eksperci gazety stwierdzili, że "teraz to już jesteśmy w stanie nawet wygrać ME".

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie