Skoki narciarskie: Znamy skład Polaków na zawody PŚ w Planicy

Zimowe
Skoki narciarskie: Znamy skład Polaków na zawody PŚ w Planicy
Fot. PAP
Znamy skład kadry na ostatnie zawody Pucharu Świata w tym sezonie.

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich Michal Dolezal powołał kadrę na ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy, które odbędą się w dniach 25-28 marca. Sprawdź którzy skoczkowie wystartują w finałowych konkursach.

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski, która wystartuje w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata. W kadrze powołanej przez trenera Dolezala nie było zaskoczeń. W Planicy wystąpią najbardziej znani polscy skoczkowie. W składzie znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny.


ZOBACZ TAKŻE: Konflikt pomiędzy Adamem Małyszem i Łukaszem Kruczkiem? Apoloniusz Tajner wyjaśnia


Zawody Pucharu Świata w Planicy będą ostatnimi w tym sezonie. Wiemy już, że zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Halvor Egner Granerud. Norweg zdeklasował swoich rywali i zapewnił sobie ogromną przewagę punktową w poprzednich konkursach. Nie wiadomo, czy wystąpi w Planicy, bowiem niedawno przechodził zakażenie koronawirusem.

 


Szansę na drugie miejsce ma jeszcze Stoch, który traci 74 punkty do wicelidera klasyfikacji Markusa Eisenbichlera. Blisko czwartej pozycji jest Kubacki, który aktualnie traci do trzeciego Roberta Johanssona 16 punktów. Siódmą lokatę obejmuje Żyła, który do szóstego Anze Laniska traci sześć "oczek".

 

ZOBACZ TAKŻE: Stefan Hula z mocnym przesłaniem do hejterów


Skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Planicy: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie