Tokio 2020: Japonia prosi o zmniejszenie oficjalnych delegacji w związku z pandemią

Inne
Tokio 2020: Japonia prosi o zmniejszenie oficjalnych delegacji w związku z pandemią
fot. PAP
Delegacje dyplomatyczne w Tokio mają zostać ograniczone.

Organizatorzy igrzysk w Tokio poprosili wszystkie państwa o zmniejszenie oficjalnych delegacji, które mają zostać wysłane do Japonii w trakcie trwania zmagań olimpijskich i paraolimpijskich - poinformowała agencja Kyodo. Powodem ograniczenia liczebności jest pandemia COVID-19.

W delegacji rządowej może być - jak sugerują Japończycy - maksymalnie 11 osób, zaś w delegacji każdego ministerstwa sportu maksymalnie pięciu członków.

 

ZOBACZ TAKŻE: Start sztafety 25 marca potwierdzony, inauguracja bez kibiców

 

Japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych optujące za zmniejszeniem oficjalnych delegacji jest zdania, że powyższe limity osobowe nie wpłyną w znaczący sposób na toczące się - przy okazji każdych igrzysk - rozmowy dyplomatyczne, poświęcone nie tylko tematyce sportowej.

 

Według źródeł dyplomatycznych członkowie oficjalnych delegacji będą musieli poddać się testowi na obecność koronawirusa 72 godziny przed przybyciem do Kraju Kwitnącej Wiśni, a następnie ponowny test wykonać już w Japonii po wyjściu z samolotu.

 

W znaczący sposób ma zostać ograniczona możliwość kontaktów oficjeli ze sportowcami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Igrzyska bez zagranicznych kibiców! Klamka zapadła?

 

Przed przełożeniem igrzysk w Tokio 2020 Japonia oczekiwała, że ponad 100 przedstawicieli rządów z całego świata weźmie udział w ceremonii otwarcia olimpijskich zmagań.

 

Igrzyska Tokio 2021 zaplanowano na 23 lipca - 8 sierpnia, zaś paraolimpiada ma się odbyć w dniach 24 sierpnia - 5 września.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie