Arkadiusz Milik nie zagra z Anglią! Francuskie kluby podjęły decyzję

Piłka nożna
Arkadiusz Milik nie zagra z Anglią! Francuskie kluby podjęły decyzję
fot. Cyfrasport
Arkadiusz Milik nie zagra w meczu z Anglią.

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa będzie miał problem w meczu z Anglią. Nie dość, że pod znakiem zapytania stoją występy Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, to okazało się, że francuskie kluby nie zezwalają swoim zawodnikom na grę poza obszarem Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To oznacza, że Biało-Czerwoni będą zmuszeni radzić sobie bez Arkadiusza Milika.

"Z inicjatywy prezesów klubów Ligue 1 i Ligue 2, w środę 17 marca, przeprowadzono konsultacje na temat zawodników spoza Francji i ich udziału w meczach reprezentacji. W konsultacjach wzięli udział prezesi wszystkich klubów. (...) Wobec braku zwolnienia z kwarantanny dla zagranicznych piłkarzy, którzy mają wziąć udział w zgrupowaniach i meczach ich drużyn narodowym, biorąc pod uwagę przepisy międzynarodowe, kluby Ligue 1 i Ligue 2 postanowiły jednomyślnie zastosować okólnik FIFA z 5 lutego 2021 r. Kluby nie będą udostępniać zagranicznych zawodników do meczów reprezentacji rozgrywanych poza strefą UE / EOG w najbliższym okresie" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Nie będzie dodatkowych powołań na mecz z Anglią"

 

Już kilka dni temu selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że Lewandowski (Bayern Monachium), Piątek (Hertha Berlin) i Milik (Olympique Marsylia) mogą nie pojechać do Londynu z powodu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19 i związanym z nią obowiązkiem kwarantanny. Wygląda na to, że w przypadku tego ostatniego klamka zapadła.

 

- Zwróciliśmy się dzisiaj ponownie do Francuskiej Federacji Piłkarskiej z prośbą o informację, czy ma jakiekolwiek wytyczne od rządu w sprawie podróży piłkarzy poza Unię Europejską. Na razie nie dostaliśmy jednak odpowiedzi - powiedział w rozmowie z Interię menedżer reprezentacji Polski i rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Gdyby ziścił się czarny scenariusz, to w meczu z Anglią do dyspozycji Sousy spośród napastników będzie tylko Karol Świderski (PAOK Saloniki).

 


Reprezentacja Polski w marcu rozegra trzy mecze w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Kolejno z Węgrami (25 marca), Andorą (28 marca) i Anglią (31 marca).

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie