Bogdan Zając nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Bogdan Zając nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok
fot. Cyfrasport
Bogdan Zając nie jest od środy trenerem grającej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok.

Bogdan Zając nie jest od środy trenerem grającej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok, umowa została rozwiązana za porozumieniem stron - poinformował białostocki klub. Tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie asystent w sztabie trenerskim Rafał Grzyb.

W krótkim komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych klub nie informuje wprost o powodach odejścia Bogdana Zająca. Jego dymisji po ostatnim meczu, przegranym w Białymstoku z kiepskim stylu z Pogonią Szczecin 0:1, domagali się kibice. Jagiellonia od sześciu meczów nie odniosła zwycięstwa, zdobywając w tych spotkaniach tylko dwa punkty. Przegrała trzy ostatnie spotkania w ekstraklasie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak ulubieńcem Sa Pinto. Nad Bosforem współpraca polsko-portugalska układa się wzorowo

 

Zając był trenerem Jagiellonii od sierpnia ubiegłego roku. Zastąpił wtedy na tym stanowisku Bułgara Iwajło Petewa. Przez wiele lat był asystentem Adama Nawałki, gdy ten był selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. W Białymstoku po raz pierwszy pracował na własne konto na najwyższym poziomie rozgrywek krajowych. Podpisał wtedy roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

 

Po jego dymisji tymczasowym trenerem Jagiellonii został Grzyb, który był asystentem w sztabie trenerskim pierwszego zespołu. Były wieloletni gracz i kapitan białostockiej drużyny w tym sezonie prowadził już zespół w dwóch meczach, gdy trener Zając był chory.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie