Hannes Reichelt zakończył karierę. "Albo jadę na całego, albo odchodzę na emeryturę"

Zimowe
Hannes Reichelt zakończył karierę. "Albo jadę na całego, albo odchodzę na emeryturę"
fot. PAP
Hannes Reichelt zakończył karierę.

Dwukrotny medalista mistrzostw globu w narciarstwie alpejskim Hannes Reichelt ogłosił zakończenie sportowej kariery. 40-letni Austriak ma na koncie 13 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, a w sezonie 2007/08 wywalczył Małą Kryształową Kulę w klasyfikacji supergiganta.

W grudniu 2019 roku Reichelt miał poważny wypadek w trakcie zjazdu w Bormio, w którym zerwał więzadła w kolanie i nie zdołał już wrócić do poprzedniej dyspozycji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Medalista olimpijski zakończył karierę

 

- Mam wrażenie, że po 20 latach w tym interesie przyszedł czas, żeby powiedzieć do widzenia. Trudno jest mi w tej chwili już trenować i startować na granicy możliwości. A dla mnie jest jasne - albo jadę na całego, albo odchodzę na emeryturę. Chciałem w tym sezonie jeszcze raz spróbować. Po kontuzji zrobiłem wszystko, żeby wrócić i nie mogę sobie niczego zarzucić - powiedział Reichelt.

 

Po raz pierwszy Austriak startował w zawodach Pucharu Świata 7 grudnia 2001 roku. W sumie takich występów zaliczył 305, w tym 44 razy stawał na podium. Zdobył dwa medale mistrzostw świata w supergigancie - złoto w 2015 roku i srebro w 2011. Był jednym z głównych kandydatów do medalu igrzysk w Soczi, ale krótko przed olimpijską rywalizacją doznał poważnej kontuzji pleców i musiał poddać się operacji. Na podium tej imprezy nigdy nie stanął. Po raz ostatni wygrał zawody PŚ 16 marca 2017 roku w Aspen.

 

- Miałem duże szczęście, bo mogłem przeżywać wiele sukcesów. Jest w mojej głowie mnóstwo wspaniałych wspomnień, takich, które cały czas przyprawiają o dreszcze. Z dumą mogę mówić o mojej karierze - przyznał.

 

A teraz - jak sam podkreślił - czas na studia. - Zawsze sobie obiecywałem, że zrobię to po odstawieniu nart. Oczywiście chciałbym mieć nadal miejsce w sporcie. W innej roli, ale jednak blisko. Na razie jednak nie wiem jeszcze co dokładnie będę robić. Najbardziej cieszę się na czas z rodziną - zauważył.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie