EBL: Hit dla Arged BMSlam Stali

Koszykówka
EBL: Hit dla Arged BMSlam Stali
fot. PAP
Hit dla Arged BMSlam Stali.

W hitowym spotkaniu Energa Basket Ligi Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokonała Enea Zastal BC Zielona Góra 90:80.

Spotkanie na początku toczyło się w rytmie kosz za kosz. W pewnym momencie ostrowianie zanotowali jednak serię 9:0 i głównie dzięki Jakubowi Garbaczowi i Chrisowi Smithowi uciekali rywalom. Rzuty wolne Łukasza Koszarka lekko poprawiały sytuację przyjezdnych, ale tylko na chwilę. Po kontrze wykończonej przez Treya Kella gospodarze mieli 12 punktów przewagi. Po 10 minutach było 25:13. W pewnym momencie drugiej kwarty po trafieniach Florence’a i Smitha różnica urosła aż do 18 punktów. Enea Zastal odpowiedział na to świetną serią 11:0 i dzięki kolejnym akcjom Krisa Richarda oraz Rolandsa Freimanisa przegrywał już tylko siedmioma punktami. Arged BMSlam Stal opanowała sytuację, bo z dystansu trafiali Garbacz oraz Smith. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 55:42.

 

 

Trzecią kwartę od małej serii 5:0 rozpoczęła ekipa trenera Igora Milicicia. Zielonogórzanie nie do końca byli w stanie dostosować się do tempa gry przeciwników. Straty starali się odrabiać Freimanis oraz Richard, ale to było za mało na rozpędzonych gospodarzy. Chris Smith i Denzel Andersson byli nie do zatrzymania, a Arged BMSlam Stal utrzymywała wysokie prowadzenie - po 30 minutach było 78:63. W kolejnej części spotkania obie drużyny miały małe problemy ze skutecznością, co wykorzystali zawodnicy trenera Żana Tabaka - po trafieniu Krzysztofa Sulimy zbliżyli się na 12 punktów. Później było jeszcze lepiej, bo trójka Richarda oznaczała tylko osiem punktów straty Ostrowianie już na więcej nie pozwolili. W kluczowych momentach nie zawiedli ani Florence, ani Kell, a mecz zakończył się wynikiem 90:80.

 

Najlepszym graczem gospodarzy był Chris Smith z 26 punktami i 3 zbiórkami. Dla gości 23 punkty, 9 zbiórek i 3 asysty zdobył Rolands Freimanis.

 

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Zastal Enea BC Zielona Góra 90:80 (25:13, 30:29, 23:21, 12:17)

 

Punkty:

 

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 26, Trey Kell 20, James Florence 13, Jakub Garbacz 10, Josip Sobin 6, Jarosław Mokros 5, Roland Denzel Andersson 5, Mark Ogden 5, Maciej Kucharek 0

 

Zastal Enea BC Zielona Góra: Rolands Freimanis 23, Kris Richard 14, Krzysztof Sulima 9, Janis Berzins 9, Łukasz Koszarek 9, Skyler Bowlin 5, David Brembly 4, Filip Put 4, Cecil Williams 3

 

plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie