NHL: Koniec zwycięskiej passy New York Islanders. Trwa czarna seria Buffalo Sabres

Zimowe
NHL: Koniec zwycięskiej passy New York Islanders. Trwa czarna seria Buffalo Sabres
fot. PAP
Tym razem na drodze Islanders stanął mur ze stolicy USA

Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu porażki doznali hokeiści New York Islanders. We wtorkowym meczu ligi NHL ulegli w stolicy Washington Capitals 1:3. Natomiast 12. kolejny mecz przegrała ekipa Buffalo Sabres; tym razem na wyjeździe z New Jersey Devils 2:3.

W Waszyngtonie prowadzenie gospodarzom w 31. minucie dał T.J. Oshie. W 36. natomiast mocnym uderzeniem podwyższył Aleksandr Owieczkin. To był jego 718. gol w karierze i tym samym na liście najskuteczniejszych zawodników w historii NHL teraz samodzielnie zajmuje szóste miejsce, spychając z niego Phila Esposito. Prowadzi legendarny Wayne Gretzky - 894 bramki.

 

 

- Nie ma dla mnie znaczenia, jak trafiam do siatki. Gol jest golem, nieistotne czy ładny, czy po rykoszecie. Zawsze przyjemnie jest wpisać się na listę strzelców - powiedział Owieczkin.

 

ZOBACZ TAKŻE: NHL: Rosyjski wieczór w USA. Aleksandr Owieczkin i Jewgienij Małkin w rolach głównych

 

Na początku trzeciej tercji dla Capitals trafił Nicklas Baeckstroem, a Islanders zdołali odpowiedzieć jedynie golem Olivera Wahlstroma.

 

Dzięki temu zwycięstwu Capitals awansowali na pierwsze miejsce w tabeli East Division. Drugie zajmują "Wyspiarze". Obie ekipy mają po 42 punkty, ale nowojorczycy rozegrali o jedno spotkanie więcej.

 

Zestawienie zamyka Buffalo Sabres. "Szable" zdołały wygrać tylko sześć z 28 spotkań. Po raz ostatni ze zwycięstwa cieszyły się 23 lutego. Po wtorkowej porażce z "Diabłami" pracę stracił trener Ralph Krueger.

 

 

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA LIGI NHL

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie