Piłkarki Manchesteru United zagrają historyczny mecz na legendarnym Old Trafford

Piłka nożna
Piłkarki Manchesteru United zagrają historyczny mecz na legendarnym Old Trafford
fot. PAP/EPA
Piłkarki Manchesteru United po raz pierwszy w historii zagrają na legendarnym stadionie Old Trafford.

Piłkarki Manchesteru United po raz pierwszy w historii zagrają na legendarnym stadionie Old Trafford - poinformował klub. Spotkanie ligowe z West Ham United w Women Super League odbędzie się 27 marca. Zespół kobiet rozgrywa swoje mecze na znacznie mniejszym obiekcie - Leigh Sports Village.

Stadion ten może pomieścić 12 tysięcy, zaś Old Trafford wybudowany w 1910 r. 76 tys. Pojemność nie ma jednak znaczenia w dobie pandemii COVID-19, bo trybuny pozostają puste podczas meczów ligowych. Chodzi jednak o prestiż związany z występem w "Teatrze Marzeń".

 

ZOBACZ TAKŻE: Hans-Dieter Flick: Będziemy interweniować, w przypadku kwarantanny piłkarzy

 

- Gra na Old Trafford to oczywiście specjalny moment w historii naszego zespołu. To świetna okazja do pokazania jak wielki krok do przodu zrobił futbol kobiecy w ostatnich kilku latach - powiedziała Casey Stoney trenerka drużyny Manchesteru United.

 

Do tej pory, gdy na stadiony mogli przychodzić kibice, rekord frekwencji na meczu ligowym piłkarek padł w listopadzie 2019 roku na derbach Londynu w spotkaniu Tottenham - Arsenal - spotkanie obejrzało 38 262 fanów.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze