Puchar Francji: PSG wyeliminowało Lille. Koncert Kyliana Mbappe

Kylian Mbappe strzelił dwa gole w meczu z Lille OSC.

Piłkarze Paris Saint-Germain pewnie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Francji. W środę pewnie pokonali Lille OSC 3:0. Na listę strzelców wpisali się Mauro Icardi i Kylian Mbappe.

Paris Saint-Germain i Lille OSC zajmują dwa pierwsze miejsca w Ligue 1. Co za tym idzie, ich konfrontacja w Pucharze Francji zapowiadała się elektryzująco. Jeśli ktoś spodziewał się wyrównanego spotkania, to miał prawo czuć się zawiedziony.

W 9. minucie wynik na Parc des Princes otworzył Icardi, trafiając do siatki z najbliższej odległości. Później najjaśniej świeciła gwiazda Mbappe. Jeszcze przed przerwą reprezentant Francji podwyższył na 2:0, wykorzystując rzut karny. Kropkę nad "i" postawił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Kolejne mecze 1/8 finału Pucharu Francji zostaną rozegrane 6,7 i 8 kwietnia.

Paris Saint-Germain - Lille OSC 3:0 (2:0)
Bramki: Mauro Icardi 9, Kylian Mbappe 41 (k), 90+3