El. MŚ 2022: Holenderscy kibice w 30 minut wykupili dostępne bilety

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Holenderscy kibice w 30 minut wykupili dostępne bilety
fot. PAP
Mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z udziałem reprezentacji Holandii i Łotwy. Spotkanie odbędzie się 27 marca w Amsterdamie.

Zaledwie 30 minut potrzebowali holenderscy kibice, aby wykupić pięć tysięcy biletów na mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z udziałem reprezentacji Holandii i Łotwy. Spotkanie odbędzie się 27 marca w Amsterdamie.

- To pokazuje, jak bardzo ludzie chcą wrócić na stadiony po roku obowiązywania restrykcji i siedzeniu w domach - powiedział Gijs de Jong, sekretarz generalny holenderskiej federacji (KNVB).

 

ZOBACZ TAKŻE: "Nie będzie dodatkowych powołań na mecz z Anglią"

 

Mecz będzie także okazją do badań. Kibice na trybunach rozmieszczeni będą w różnych sektorach i w niektórych będą siedzieli bez maseczek, co posłuży analizie rozprzestrzeniania się aerozoli wydalanych przez ludzi podczas oddychania, kaszlu, kichania lub krzyczenia. Na stadion wejść będzie można jednak tylko w przypadku negatywnego testu na Covid-19.

 

Obiekt w Amsterdamie ma gościć cztery mecze mistrzostw Europy, przełożonych z ubiegłego roku na bieżący z powodu pandemii.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie