KSW 59: Krystian Kaszubowski celuje w walkę o pas. "Wygrana bardzo mocno mnie do tego przybliży"

Sporty walki
KSW 59: Krystian Kaszubowski celuje w walkę o pas. "Wygrana bardzo mocno mnie do tego przybliży"
fot. Polsat Sport
Krystian Kaszubowski szykuje się do walki na KSW 59.

Krystian Kaszubowski (9-1, 2 KO, 1 SUB) liczy, że na gali KSW 59 przedłuży swoją serię zwycięstw. By tak się stało, musi pokonać Michała Pietrzaka (9-4, 3 KO, 2 SUB). Ma przy tym nadzieję, że jeśli wygra, to znów dostanie szansę walki o pas.

Kaszubowski walczył o pas w kategorii półśredniej w maju 2019 roku na KSW 49. Nie wspomina tego pojedynku miło, ponieważ został znokuatowany już w pierwszej rundzie przez Roberto Soldicia (18-3, 15 KO, 1 SUB). Od tej pory pokonał Ivicę Trusceka (39-35, 23 KO, 13 SUB) i Jakuba Kamieniarza (9-7, 1 KO, 6 SUB).

 

ZOBACZ TAKŻE: Walka na KSW 59 to dla niego spełnienie marzeń

 

- Dwie wygrane mnie odbudowały. Znów jest szansa, żeby walczyć o pas. Wygrana z Michałem Pietrzakiem bardzo mocno przybliży mnie do tego pasa - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

W walce Kaszubowskiego z Pietrzakiem bardzo trudno wskazać faworyta. Wydaje się, że 26-latek dobrze odrobił pracę domową, rozpracowując rywala. - On od dziecka trenuje zapasy w stylu klasycznym, więc w tym elemencie jest bardzo mocny. Rozwija się w stójce i przede wszystkim jest twardy. Widać to było w walce z Roberto Soldiciem, gdzie przyjmował ciosy, ale stał i dalej chciał się bić - ocenił.

 


Transmisja gali KSW 59 w systemie PPV.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie