Liga Europy: Arsenal FC - Olympiakos. Relacja i wynik na żywo

Arsenal jest o krok od awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. Podopiecznym Mikela Artety pozostaje utrzymać bezpieczną przewagę z pierwszego spotkania z Olympiakosem. Grecy jednak z pewnością będą walczyli do samego końca będą walczyli o sprawienie niespodzianki. Relacja i wynik na żywo meczu Arsenal FC - Olympiakos na Polsatsport.pl.

Przed tygodniem oba zespoły zmierzyły się na Stadionie im. Georgiosa Kariskakisa w Pireusie. Prowadzenie w 34. minucie ekipie z Anglii dał Martin Odegaard. W 58. minucie wyrównał Youssef El Arabi. "Kanonierzy" przechylili szalę zwycięstwa w ostatnich 10 minutach gry. Najpierw trafił Gabriel, a następnie wynik meczu ustalił Mohammed Elneny. Arsenal wygrał 3:1 i wydaje się mieć bezpieczną przewagę przed rewanżem.

Do czwartkowej rywalizacji w LE gracze Artety przystąpią po zwycięstwie w derbach północnego Londynu z Tottenhamem. "Kanonierzy" zwyciężyli 2:1. Ich sytuacja w tabeli nie jest jednak dla nich korzystna. Zajmują 10. miejsce z dorobkiem 41 punktów. W tym sezonie ligowym Arsenal przegrał aż 11 spotkań.

W zupełnie innym położeniu w swojej lidze jest drużyna Olympiakosu. Zespół z Pireusu prowadzi w tabeli greckiej Superleague z szesnastopunktową przewagą nad drugim Arisem. W ostatnim spotkaniu ligowym podopieczni Pedro Martinsa pewnie pokonali Larissę 3:1.

Dotąd obie drużyny mierzyły się ze sobą 11 razy. Sześciokrotnie wygrywał Arsenal, pięć razy lepszy był Olympiakos.

Relacja i wyniki na żywo meczu Arsenal FC - Olympiakos na Polsat Sport.pl. Początek o 18:55.