Liga Europy: Wyniki i skróty rewanżowych meczów 1/8 finału - 18.03

Piłkarze Tottenham Hotspur odpadli w 1/8 finału Ligi Europy.

Rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Europy przyniosły wielkie emocje. Ogromną niespodziankę sprawiło Dinamo Zagrzeb, które odrobiło straty i po dogrywce wyeliminowało Tottenham Hotspur. Hat-trickiem popisał się Mislav Orsić. W szlagierowym meczu Manchester United pokonał na wyjeździe AC Milan 1:0. Awans wywalczyły także Arsenal FC, Granada CF, AS Roma, Slavia Praga, Villarreal CF i Ajax Amsterdam.

W pierwszym meczu, na Old Trafford, "Czerwone Diabły" prowadziły od 50. minuty, ale w doliczonym czasie drugiej połowy aktualny wicelider włoskiej ekstraklasy doprowadził do wyrównania. Rewanż mógł mieć podobny przebieg - prowadzenie United dał w 48. minucie Francuz Paul Pogba, jednak tym razem zabrakło odpowiedzi "Rossonerich".

Także Rangers wywieźli przed tygodniem z Pragi remis 1:1 i byli w niezłej sytuacji. W czwartek jednak mecz zupełnie nie ułożył się po ich myśli - stracili bramkę w 14. minucie po strzale Nigeryjczyka Petera Olayinki, a w 74. wynik ustalił Rumun Nicolae Stanciu. Co więcej, gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Kemara Roofe'a oraz Leona Baloguna.

Swoje przewagi z pierwszych meczów podwyższyli piłkarze Villarreal oraz Ajaksu Amsterdam. "Żółta Łódź Podwodna" dwukrotnie wygrała z Dynamem Kijów 2:0, a lider holenderskiej ekstraklasy wyeliminował Young Boys Berno po zwycięstwach 3:0 i 2:0.

We wcześniejszych czwartkowych spotkaniach do dużej niespodzianki doszło w Zagrzebiu, gdzie Dinamo pokonało Tottenham Hotspur 3:0 po dogrywce, odrabiając z nawiązką dwubramkową stratę z pierwszego spotkania (0:2). Bohaterem gospodarzy był Mislav Orsic, który zdobył wszystkie trzy bramki.

Porażkę poniósł także inny londyński klub - Arsenal, który uległ u siebie Olympiakosowi Pireus 0:1. "Kanonierzy" awansowali jednak do kolejnej rundy dzięki wygranej przed tygodniem w Atenach 3:1.

W ćwierćfinale zagrają też AS Roma i Granada. Pary rozlosowane zostaną w piątek. Finał ma zostać rozegrany 26 maja w Gdańsku.

Wyniki rewanżowych meczów 1/8 finału Ligi Europy:

Arsenal FC - Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)

Bramka: Youssel El Arabi 51
Czerwona kartka: Ousseynou Ba (82, Olympiakos Pireus)

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Arsenal FC.

Dinamo Zagrzeb - Tottenham Hotspur 3:0 po dogrywce (0:0, 2:0, 2:0)

Bramki: Mislav Orsić 62, 83, 106

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Dinamo Zagrzeb.

Bramka: Paul Pogba 49

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Manchester United.

Rangers FC - Slavia Praga 0:2 (0:1)

Bramki: Peter Olayinka 3, Nicolae Stanciu 74
Czerwone kartki: Kemar Roofe (62, Rangers), Leon Balogun (73, Rangers)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Slavia Praga.

Villarreal CF - Dynamo Kijów 2:0 (2:0)

Bramki: Gerard Moreno 13, 36

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Villarreal CF.

Young Boys Berno - Ajax Amsterdam 0:2 (0:1)

Bramki: David Neres 21, Dusan Tadić 49 (k)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Ajax Amsterdam.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.