NHL: Philadelphia Flyers upokorzeni przez New York Rangers. Katastrofa!

Ostatnio tak wysokie zwycięstwo New York Rangers odnieśli 35 lat temu

Hokeiści Philadelphia Flyers doznali upokarzającej porażki w środowym meczu ligi NHL. "Lotnicy" ulegli na wyjeździe New York Rangers aż 0:9. W drugiej tercji tracili bramki co niespełna trzy minuty, a z hat-tricka cieszył się Mika Zibanejad. Szwed zaliczył także trzy asysty i w ten sposób przeszedł do historii ligi. - To było piękne zwycięstwo - ocenili gospodarze. Goście mówili tylko o wstydzie i katastrofie.

Zibanejad zdobył trzy bramki w odstępie 10 minut i 10 sekund. Asystował także trzy razy, tym samym został drugim hokeistą w historii NHL, który w jednej tercji zanotował sześć punktów. Pierwszym był w 1978 roku Bryan Trottier.

- Od samego początku meczu mieliśmy odpowiednie nastawienie. Graliśmy z zaangażowaniem, bardzo zespołowo i to przyniosło efekt. Wygrać w takich rozmiarach to naprawdę świetne uczucie - powiedział Zibanejad.

Pierwsza tercja nie zwiastowała aż takiej katastrofy. Rangers prowadzili po niej 2:0, dzięki bramkom Brendana Lemieux i Rosjanina Artemija Panarina. Koszmarna okazała się druga część gry, w której nowojorczycy strzelili pozostałe siedem goli.

Zaczęło się od dwóch Rosjanina Pawła Buczniewicza.

Kolejną bramkę zdobył Jacob Trouba. Właśnie przy tych trzech golach kolegów obsłużył Szwed, który później sam pakował krążek do siatki wykorzystując poważne błędy rywali.

Wynik ustalił Czech Filip Chytil. Do poziomu gry kolegów dostosował się bramkarz Rangersów Alexandar Georgiev, którego interwencje były imponujące.

Gospodarzom w odniesieniu imponującej wygranej nie przeszkodził fakt, że musieli sobie radzić bez całego sztabu szkoleniowego, który trafił na kwarantannę.

- Jest mi wstyd, że byłem dziś na lodzie, jest mi wstyd z powodu jak graliśmy. Nie ułatwialiśmy zadania naszym bramkarzom. Tu naprawdę nie da się więcej powiedzieć. Wiemy, że musimy się obudzić i liczę, że nastąpi to już w najbliższym meczu - powiedział kapitan Flyers Claude Giroux.

Rangers na takie zwycięstwo czekali blisko 35 lat. 31 marca 1986 roku pokonali 9:0 New Jersey Devils.