Nikola Grbić o kluczowym momencie meczu z Zenitem: To dało nam dodatkową motywację do dalszej walki

Trener Nikola Grbić.

– Wygranie trzeciego seta dało nam dodatkową motywację do dalszej walki – powiedział trener siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Nikola Grbić po pierwszym, wyjazdowym meczu półfinału Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań. Kędzierzynianie przegrywali w setach 0:2, aby ostatecznie wygrać 3:2.

Dziś rozegraliśmy ciężki mecz z jedną z najlepszych ekip świata. Popełniliśmy sporo własnych błędów, szczególnie przy zagrywce. Szczególnie często miało to miejsce na początku spotkania. Jednak nie załamaliśmy się, walczyliśmy do końca. Cały czas wierzyliśmy, że możemy odwrócić losy tego spotkania. W trzecim secie rywal miał kilka piłek meczowych, ale udało się się przedłużyć mecz – powiedział szkoleniowiec ZAKSY.

Jego zdaniem, kluczem do zwycięstwa było to, że drużyna nie załamała się, cały czas wierzyła w końcowy sukces. Mecz odbył się z udziałem publiczności, chociaż ze względu na obostrzenia dot. pandemii SARS-CoV-2 nie mogło być zajęte każde krzesełko. Na trybunach widać było małą grupę fanów polskiej drużyny. Zgodnie z informacją CEV (Europejska Konferencja Piłki Siatkowej) na trybunach zasiadło 1900 osób.

Rewanżowe spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu zostanie rozegrane w środę 24 marca o godzinie 18.00.