Nawet Wilfredo Leon nie pomógł! Klęska drużyny Vitala Heynena w półfinale Ligi Mistrzów

W spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów siatkarzy Itas Trentino pokonał Sir Sicoma Monini Perugia 3:0. W innym półfinale Zenit Kazań przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3. Spotkania rewanżowe zaplanowano na środę 24 marca.

Półfinałowa konfrontacja dwóch włoskich ekip zapowiadała się niezwykle interesująco, ale pierwsze spotkanie nie przyniosło spodziewanych emocji. Drużyna z Trydentu prezentowała się skuteczniej w ataku i wykorzystała problemy rywali w przyjęciu. Pokazem siły był set numer dwa. Już w środkowej jego części, po asie serwisowym Nimira Abdel-Aziza uzyskali dziesięć oczek zaliczki (17:7), a później kontrolowali sytuację. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana, Perugia do końca walczyła o przedłużenie meczu, ale bez powodzenia.

Najwięcej punktów: Nimir Abdel-Aziz (16), Marko Podrascanin (11) – Trentino; Thijs ter Horst (12) – Perugia. Jak zaprezentowali się reprezentanci Polski? Wilfredo Leon zdobył siedem punktów (7/18 = 39% skuteczności w ataku; przyjęcie pozytywne 32%, perfekcyjne – 18%) i nie mógł zaliczyć tego występu do udanych. Maciej Muzaj wchodził na zmiany i wywalczył dwa punkty (2/4 = 50 % skuteczności w ataku). W ekipie z Perugii na parkiecie nie pojawił się Aleksandar Atanasijević.

Rewanż zostanie rozegrany w środę 24 marca. Podopiecznych trenera Vitala Heynena czeka niezwykle trudne zadanie – tylko wygrana 3:0 lub 3:1 pozwoli im doprowadzić do "złotego seta". Warto jednak przypomnieć, że w ćwierćfinale przegrali 0:3 z Leo Shoes Modena, jednak na własnym parkiecie zdołali odwrócić losy rywalizacji – wygrali 3:0, a w "złotym secie" pokonali rywali 15:5.

Itas Trentino – Sir Sicoma Monini Perugia 3:0 (25:21, 25:16, 25:23)

Trentino: Ricardo Lucarelli, Marko Podrascanin, Nimir Abdel-Aziz, Alessandro Michieletto, Srecko Lisinac, Simone Giannelli – Salvatore Rossini (libero) oraz Dick Kooy, Luis Tomas Sosa. Trener: Angelo Lorenzetti.
Perugia: Roberto Russo, Thijs ter Horst, Ołeh Płotnycki, Sebastian Sole, Dragan Travica, Wilfredo Leon – Massimo Colaci (libero) oraz Jan Zimmermann, Maciej Muzaj, Sharone Vernon-Evans, Fabio Ricci. Trener: Vital Heynen.

Półfinały LM siatkarzy:

2021-03-18: Zenit Kazań – Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22, 25:22, 27:29, 22:25, 14:16)

2021-03-24: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle – Zenit Kazań (środa, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport) [RELACJA NA ŻYWO]

2021-03-18: Itas Trentino – Sir Sicoma Monini Perugia 3:0 (25:21, 25:16, 25:23)

2021-03-24: Sir Sicoma Monini Perugia – Itas Trentino (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport) [RELACJA NA ŻYWO].