Puchar Świata: Ośmioro zawodników zakażonych koronawirusem

Inne
Puchar Świata: Ośmioro zawodników zakażonych koronawirusem
fot. PAP/EPA/Tibor Illyes
W Budapeszcie odbyły się pierwsze międzynarodowe zawody szermiercze od 8 marca ubiegłego roku.

Ośmioro szablistów jest zakażonych koronawirusem po zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie - poinformowali organizatorzy. Chorzy pochodzą z sześciu krajów, ale nie wymieniono, z jakich. Wszyscy przebywają na kwarantanne. Rywalizację drużynową wygrały Polki.

W stolicy Węgier odbyły się pierwsze nie tylko pucharowe, ale i jakiekolwiek międzynarodowe zawody szermiercze od 8 marca ubiegłego roku. Wszystkie późniejsze zaplanowane na 2020 rok zostały odwołane, m.in. pojedyncze imprezy zamykające olimpijskie rankingi oraz mistrzostwa kontynentalne, w tym Europy. Mistrzostw świata w planach nie było, gdyż zwyczajowo nie rozgrywa się ich w latach igrzysk, a te miały się odbyć w ubiegłym roku.

 

Zobacz także: MŚ w szermierce przełożone na 2022 rok

 

Teraz zdecydowano się rozegrać zawody, mimo szalejącej trzeciej fali pandemii, która w wielu krajach nabiera jeszcze na sile. W Budapeszcie rywalizowało w sumie 390 zawodników z 49 krajów.

 

Biało-czerwone walczyły w składzie: Sylwia Matuszak (KKSz Konin), Marta Puda (TMS Sosnowiec), Angelika Wątor i Zuzanna Cieślar (obie Zagłębiowski KS). W finale wygrały z Włoszkami 45:44. Poprzednio na podium stanęły w maju 2017 roku, kiedy były drugie w Tunisie.

 

Z kolei męski zespół zajął w Budapeszcie 25. miejsce. W 1/16 finału Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań), Szymon Hryciuk, Marcin Lipiński (obaj AZS AWF Katowice), Olaf Stasiak (KKSz Konin) ulegli Irańczykom 36:45. 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze