EBL: Zaległości dla PGE Spójni Stargard

PGE Spójnia Stargard pokonała Asseco Arkę Gdynia 80:64.

W zaległym spotkaniu 28. kolejki Energa Basket Ligi PGE Spójnia Stargard pokonała Asseco Arkę Gdynia 80:64. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Raymond Cowels z 18 punktami i 6 zbiórkami. Karlo Vragović zdobył dla gości 16 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

Od początku spotkania gospodarze starali się podkreślić swoją wyższość - po trafieniu Mateusza Kostrzewskiego mieli pięć punktów przewagi. Asseco Arka ciągle była jednak blisko, a po późniejszej trójce Olafa Perzanowskiego wychodziła nawet na prowadzenie. Następny rzut z dystansu Karlo Vragovicia powiększył różnicę do siedmiu punktów. Po 10 minutach było 22:16 dla gości. W drugiej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego krok po kroku odrabiał straty. W końcu zanotował serię 15:0, a po ośmiu punktach z rzędu Raymonda Cowelsa wychodził na prowadzenie. O poprawę sytuacji gdynian walczyli Filip Dylewicz oraz Mikołaj Witliński, ale stargardzianie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:35.

W trzeciej kwarcie kolejne trafienia Mateusza Kostrzewskiego oraz Filipa Matczaka powiększały przewagę gospodarzy aż do 15 punktów. To jednak nie załamywało ekipy trenera Pawła Blechacza, która dzięki trójkom Olafa Perzanowskiego i Marcina Kowalczyka wracała do gry. Po 30 minutach było tylko 54:48. Na początku kolejnej części gry następna akcja Perzanowskiego zbliżyła gdynian na zaledwie dwa punkty! Przyjezdni nie potrafili jednak doprowadzić chociażby do remisu. Późniejsze trójki Kacpra Młynarskiego oraz Jaya Threatta z kolei dawały aż dziewięć punktów przewagi PGE Spójni. Gdynianie nie byli już w stanie dogonić rywali, a zespół ze Stargardu zwyciężył 80:64.

PGE Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia 80:64 (16:22, 29:13, 9:13, 26:16).

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels III 18, Filip Matczak 17, Mateusz Kostrzewski 17, Kacper Młynarski 9, Jay Threatt 5, Francis Han 5, Dominik Grudziński 4, Baylee Steele 3, Nick Faust 2, Szymon Szmit 0, Filip Siewruk 0, Omari Gudul 0

Asseco Arka Gdynia: Karlo Vragovic 16, Mikołaj Witliński 11, Filip Dylewicz 10, Mateusz Kaszowski 10, Olaf Perzanowski 8, Marcin Kowalczyk 6, Jakub Kobel 3, Szymon Nowicki 0