KSW 59: Pudzianowski - Bombardier. O której godzinie? Kiedy walka?

Sporty walki
KSW 59: Pudzianowski - Bombardier. O której godzinie? Kiedy walka?
Fot. KSW
Gala KSW 59 odbędzie się w sobotę 20 marca.

Wielkimi krokami zbliża się gala KSW 59: Fight Code. W walce wieczoru wystąpi wracający do klatki po ponadrocznej przerwie Mariusz Pudzianowski (13-7, 8 KO). Jego rywalem będzie Serigne Ousmane Dia (2-0, 2 KO), znany szerzej jako "Bombardier". O której godzinie rozpocznie się gala z walką Pudzianowski - Bomdardier? Sprawdźcie!

Obecna przerwa od startów jest najdłuższą w dotychczasowej karierze "Pudziana". Po raz ostatni w klatce legendarny strongman pojawił się w listopadzie 2019 roku. Na gali KSW 51 w Zagrzebiu Pudzianowski pokonał przez TKO w drugiej rundzie Erko Juna. Swój kolejny pojedynek miał stoczyć w marcu 2020 roku, lecz jego walka z Quentinem Domingosem została odwołana, podobnie jak cała gala. Ostatecznie w 2020 roku 44-latek nie zawalczył ani razu. 

 

Przeciwnikiem "Pudziana" będzie senegalski "Bombardier", dla którego będzie to trzeci pojedynek w zawodowym MMA. W dwóch poprzednich utytułowany zawodnik senegalskich zapasów zwyciężał przez TKO w pierwszych rundach. Starcie z Pudzianowskim będzie zdecydowanie najpoważniejszym wyzwaniem w karierze "Bombardiera". 

 

ZOBACZ TAKŻE: Efektowna wygrana w Zagrzebiu. Tak wyglądała ostatnia wygrana "Pudziana" (WIDEO) 

 

Co-main eventem gali będzie starcie Antuna Racicia z Sebastianem Przybyszem. Stawką pojedynku będzie pas mistrza KSW w kategorii koguciej. Tytułu bronił będzie Chorwat, który na KSW 57 pokonał jednogłośną decyzją sędziów Bruno Santosa. Z kolei "Sebić" prawo walki o mistrzostwo wywalczył sobie trzema wygranymi z rzędu. W ostatnim boju 27-latek pokonał przez TKO Jakuba Wikłacza. Co ciekawe, Racić i Przybysz walczyli już ze sobą. Na KSW 46 górą był chorwacki "Killer". 

 

Ponadto swoją kolejną walkę w MMA stoczy Damian Janikowski. Brązowy medalista olimpijski w zapasach z Londynu skrzyżuje rękawice z Anglikiem Jasonem Radcliffem. Równie ciekawie zapowiada się starcie w dywizji ciężkiej pomiędzy Michałem Włodarkiem a Denisem Stosiciem. 

KSW 59: Pudzianowski - Bombardier. O której godzinie? Kiedy walka?

Walka Pudzianowski - Bombardier odbędzie się w sobotę 20 marca. Początek gali KSW 59, na której zobaczymy ich w walce wieczoru, zaplanowano na godzinę 20:00.

 

 

Transmisja gali KSW 59 w systemie PPV.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie