Luquinhas przedłużył kontrakt z Legią Warszawa

Piłka nożna
Luquinhas przedłużył kontrakt z Legią Warszawa
fot. PAP
Luquinhas przedłużył kontrakt z Legią Warszawa.

Brazylijczyk Luquinhas, uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy ekstraklasy, podpisał nowy kontrakt z Legią. Jak poinformował w piątek warszawski klub, umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o rok.

"Lucas Lima Linhares, czyli Luquinhas (...), jest jednym z najważniejszych zawodników Legii i ulubieńcem warszawskiej publiczności. Efektowny drybling, przebojowość, dynamika i branie odpowiedzialności za grę to cechy, którymi podbił serca kibiców. (...) Luquinhas może występować zarówno na pozycji lewoskrzydłowego, jak i ofensywnego pomocnika. Jest najczęściej faulowanym zawodnikiem na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy" - przypomniała Legia na swojej stronie internetowej.

 

 

Brazylijczyk występuje w stołecznym klubie od lipca 2019 roku, w ubiegłym sezonie wywalczył z Legią mistrzostwo Polski. W obecnych rozgrywkach ekstraklasy drużyna Czesława Michniewicza jest zdecydowanym liderem.

 

 

"Przedłużenie kontraktu z jednym z kluczowych zawodników zespołu, mogę śmiało powiedzieć - gwiazdą naszej ligi, było dla nas bardzo ważnym krokiem w kontekście realizacji nie tylko najbliższych, ale i długofalowych celów. (...) Jeśli będzie przez cały czas pracował z takim zaangażowaniem, pasją i pokorą, jego talent może naprawdę osiągnąć międzynarodowy pułap" - przyznał cytowany na stronie klubu dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski. 

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze