MP w biathlonie: Tytuły dla Moniki Hojnisz-Staręgi i Jana Guńki w biegu indywidualnym

Zimowe
MP w biathlonie: Tytuły dla Moniki Hojnisz-Staręgi i Jana Guńki w biegu indywidualnym
fot. PAP
Monika Hojnisz-Staręga (KS AZS AWF Katowice) i Jan Guńka (BKS WP Kościelisko) zdobyli złote medale w biegu indywidualnym.

Monika Hojnisz-Staręga (KS AZS AWF Katowice) i Jan Guńka (BKS WP Kościelisko) zdobyli złote medale w biegu indywidualnym pierwszego dnia mistrzostw Polski w biathlonie, które rozgrywane są w Dusznikach-Zdrój.

W rywalizacji kobiet Hojnisz-Staręga była główną kandydatką do złotego medalu i nie zawiodła. Reprezentantka Polski nie tylko najlepiej biegła, ale również najlepiej strzelała i wyprzedziła o ponad dwie minuty drugą w klasyfikacji Kamilę Żuk (KS AZS AWF Katowice). Ta nieźle spisywała się na trasie, ale słabo na strzelnicy, gdzie zaliczyła aż pięć niecelnych strzałów, a każdy z nich oznaczał 45 sekund kary.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wygrana Tiril Eckhoff w ostatnim sprincie w sezonie

 

Znacznie więcej emocji przyniosła rywalizacja mężczyzn, gdzie miejsca na podium zabrakło dla dwóch reprezentantów Polski w Pucharze Świata Grzegorza Guzika (BLKS Żywiec) i Andrzeja Nędzy-Kubińca (BKS WP Kościelisko). Ten drugi miał najlepszy czas na trasie, ale zaliczył aż osiem strzałów niecelnych i zajął piąte miejsce.

 

Po złoty medal sięgnął mistrz świata juniorów w sztafecie Guńka, który nie był ani najlepszy w biegu, ani na strzelnicy, ale w obu elementach spisał się na tyle dobrze, że dało mu to w ostatecznym rozrachunku pierwsze miejsce. Pozostałe miejsca na podium zdobyli zawodnicy AZS AWF Wrocław – Przemysław Pancerz i Wojciech Janik. Obaj wysokie lokaty zawdzięczali świetnej postawie na strzelnicy, bo sam bieg nie był w ich wykonaniu najlepszy.

 

Ze względu na pandemię zawody odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Badania wykonane przed mistrzostwami wykazały pozytywne wyniki w ekipie Karkonoszy Jelenia Góra i wszyscy zawodnicy zostali skierowani na kwarantannę. W Dusznikach nie ma też Magdaleny Gwizdoń, która zmaga się z kontuzją.

 

W sobotę drugi dzień mistrzostw, zawodnicy będą rywalizować w sprincie.

 

Bieg indywidualny:

kobiety (12,5 km) 
1. Monika Hojnisz-Staręga (KS AZS AWF Katowice) 45.08,9 (2 strzały niecelne) 2. Kamila Żuk (KS AZS AWF Katowice) strata 2.21,3 (5) 3. Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) 3.08,7 (4) 4. Natalia Tomaszewska (KS AZS AWF Katowice) 3.53 (4) 5. Anna Mąka (BKS WP Kościelisko) 4.02,7 (6) 6. Patrycja Stanek (BKS WP Kościelisko) 4.32,9 mężczyźni (15 km)
1. Jan Guńka (BKS WP Kościelisko) 50.29,5 (4) 2. Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław) 49,3 (1) 3. Wojciech Janik (AZS AWF Wrocław) 53,3 (1) 4. Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) 2.12,7 (5) 5. Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) 2.26,3 (8) 6. Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko) 2.35,3 (4)
NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie