NHL: Boston Bruins wygrali z Buffalo Sabres. Niesamowity David Krejci

Boston Bruins wygrali z Buffalo Sabres, a ich bohaterem został Czech

David Krejci został ósmym hokeistą w historii Boston Bruins, który osiągnął (i przekroczył) granicę 700 punktów. W czwartkowym meczu ligi NHL Bruins wygrali na wyjeździe z Buffalo Sabres 4:1, a Czech miał trzy asysty.

Na lodowiskach NHL Krejci jest wierny ekipie z Bostonu, w jej barwach debiutował w 2007 roku w przegranym 1:7 spotkaniu z... Sabres. Tamtego występu nie może dobrze wspominać także dlatego, że z powodu kontuzji bardzo szybko opuścił taflę.

Od tego czasu czeski zawodnik zdobył 208 goli i zanotował 494 asysty w 935 meczach. W czwartek asystował przy wszystkich bramkach od stanu 1:1.

Drużynie gospodarzy nie pomogło trafienie Kyle’a Okposo w okresie gry w liczebnym osłabieniu. „Szable” przegrały po raz 13. z rzędu, a to był debiut trenera Dona Granato. To ich druga najdłuższa seria w lidze, poprzednio doznali 14 kolejnych porażek w sezonie 2014/2015.

Po środowym 0:9 z New York Rangers, następnego dnia hokeiści Philadelphia Flyers wygrali – również na wyjeździe – z New York Islanders 4:3.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem, a w drugiej „Lotnicy” strzelili trzy gole. W ostatniej odsłonie, między 48. a 55. minutą, „Wyspiarze” odrobili straty. O sukcesie przyjezdnych zadecydował druga tego dnia bramka zdobyta przez Oskara Lindbloema – w 58. minucie.

Broniący tytułu mistrzowskiego Tampa Bay Lightning pokonali Chicago Blackhawks 4:2, zaś ubiegłoroczni finaliści Dallas Stars ulegli Detroit Red Wings 2:3. Hat-trickiem w ekipie “Czerwonych Skrzydeł” popisał się Robby Fabbri. Zdobył po jednej bramce w każdej tercji.