PlusLiga: Cerrad Enea Czarni Radom rozbili Cuprum Lubin

Cerrad Enea Czarni Radom przybliżyli się do 11. miejsca.

W pierwszym meczu o 11. miejsce w PlusLidze Cerrad Enea Czarni Radom wygrali z Cuprum Lubin 3:0. Spotkanie nie przyniosło większych emocji, a radomscy siatkarze mieli wyraźną przewagę, zwłaszcza w trzecim secie. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę 28 marca w Lubinie.

Skuteczna gra w ataku i szczelny blok były atutami gospodarzy w premierowej partii. Siatkarze z Radomia zbudowali przewagę w środkowej części seta (12:9, 18:13) i utrzymali ją w końcówce. Piłkę setową wywalczył Dawid Konarski atakiem po bloku rywali, a w kolejnej akcji długą wymianę skończył Brenden Sander (25:21).

W drugiej odsłonie do głosu doszli goście, ale wypracowanej zaliczki (11:14) nie zdołali utrzymać zbyt długo. Radomianie błyskawicznie odrobili straty, a skuteczna gra Konarskiego i Sandera pozwoliła im przejąć inicjatywę. Właśnie ci dwaj zawodnicy zdobyli dla gospodarzy ostatnie punkty w tym secie – atak Konarskiego dał piłkę setową (24:20), a Sander ustalił wynik na 25:22.

Set numer trzy od początku toczył się po myśli Cerrad Enea Czarnych (8:4). Siatkarze z Lubina stracili wiarę w możliwość odwrócenia losów tego spotkania, a gospodarze powiększali punktowy dystans (19:10). Po asie serwisowym Sandera różnica wynosiła już dziesięć oczek (22:12). Gdy Dawid Dryja zablokował atak rywali, radomianie mieli piłkę meczową (24:12), a spotkanie zakończył skutecznym atakiem Konarski (25:13).

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (21), Brenden Sander (19) – Cerrad Enea Czarni; Adam Lorenc (11) – Cuprum. MVP: Dawid Konarski (19/29 = 66% skuteczności w ataku + 1 punktowy blok + 1 as serwisowy). Powołanie przez Vitala Heynena do szerokiej kadry wpłynęło ożywczo na atakującego radomian, który był pierwszoplanową postacią tego widowiska.

Drużyny z Radomia i Lubina w rywalizacji o 11. miejsce grają mecz i rewanż. Drugie spotkanie zaplanowano na niedzielę 28 marca w Lubinie. W przypadku gdy stosunek meczów będzie 1:1, o wygranej zadecyduje "złoty set".

Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:22, 25:13)

Czarni: Artur Pasiński, Wiktor Josifow, Bartosz Zrajkowski, Brenden Sander, Michał Ostrowski, Dawid Konarski – Mateusz Masłowski (libero) oraz Bartosz Firszt, Dawid Dryja. Trener: Dymitry Skory.

Cuprum: Paweł Pietraszko, Miguel Tavares Rodrigues, Szymon Jakubiszak, Przemysław Smoliński, Adam Lorenc, Kamil Maruszczyk – Kamil Szymura (libero) oraz Mariusz Magnuszewski, Bartosz Makoś, Bartłomiej Zawalski. Trener: Marcelo Fronckowiak.