TAURON Liga: Energa MKS Kalisz - Developres SkyRes Rzeszów. Relacja i wynik na żywo

W piątek siatkarki Energa MKS Kalisz i Developres SkyRes Rzeszów rozpoczną rundę rewanżową 1/4 fazy play-off. Przed kaliszankami arcytrudne zadanie. Pierwsze spotkanie z ekipą z Podkarpacia przegrały bowiem w czterech setach. Teraz muszą pokonać najlepszą drużynę sezonu zasadniczego, by utrzymać się w grze o awans do półfinału. Relacja i wynik na żywo meczu Energa MKS Kalisz - Developres SkyRes Rzeszów na Polsatsport.pl.

Rywalizacja w tej fazie ruszyła w sobotę, 13 marca i to właśnie spotkaniem drużyn z Kalisza i Rzeszowa w hali Podpromie. W sobotni wieczór podopieczne Jacka Pasińskiego postawiły liderkom tabeli trudne warunki. Wygrały pierwszego seta, a w drugiej walczyły do ostatniej piłki. Bez wątpienia całe spotkanie nie przypominało starcia pomiędzy 1 a 8 zespołem fazy zasadniczej. Tylko trzeci set kończył się różnicą punktów większą niż dwa. Z obu stron świetne mecze rozegrały atakujące, Monika Gałkowska (26 punktów) i Kiera Van Ryk (34 punkty i statuetka MVP). Ostatecznie Developres zwyciężył, ale jeszcze nie może być pewny awansu do półfinału rozgrywek.

- Zabrakło jednej piłki w końcówce drugiego seta i być może ten mecz potoczyłby się zupełnie inaczej - powiedziała po meczu Monika Ptak. - Nie ma co jednak myśleć zbyt długo nad tym co było, teraz trzeba skoncentrować się na meczu w piątek.

Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do dwóch zwycięstw, więc w przypadku zwycięstwa ekipy z Kalisza, obie drużyny rozegrają decydujący mecz w Rzeszowie.

Relacja i wynik na żywo meczu Energa MKS Kalisz - Developres SkyRes Rzeszów od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.