EBL: Polpharma Starogard Gdański pokonała Anwil Włocławek. Padł rekord sezonu

Koszykarze Polpharmy pożegnali się z EBL wyciestwem

Polpharma Starogard Gdański pokonała Anwil Włocławek 102:95 (24:28, 32:28, 21:23, 25:16) w ostatnim meczu obu drużyn w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Isaiah Williams zdobył dla gospodarzy aż 37 punktów. Tym samym rozgrywający spadającej z ligi Polpharmy ustanowił rekord rozgrywek 2020/21. Kyndall Dykes zdobył dla gości 26 punktów i zaliczył sześć asyst.

Na początku meczu skuteczni z dystansu byli Williams oraz Kevin Johnson i Joe Furstinger. Dzięki nim Polpharma miała siedem punktów przewagi. Później Anwil zanotował jednak serię 8:0 i głównie dzięki Dykesowi wyszedł na prowadzenie. M.in. po akcjach wracającego do gry Shawna Jonesa po 10 minutach było 28:24 dla gości.

W drugiej kwarcie starogardzianie starali się być blisko rywali, w czym pomagali Williams oraz Grzegorz Surmacz. W ważnych momentach dla zespołu z Włocławka trafiali jednak Curtis Jerrells oraz Wojciech Tomaszewski i przyjezdni utrzymywali przewagę. Kolejna "trójka" Williamsa dodała jednak starogardzianom energii i to oni wyszli na prowadzenie. Do remisu 56:56 po pierwszej połowie doprowadził Dykes.

W trzeciej kwarcie dzięki Sebastianowi Waldzie zespół trenera Roberta Skibniewskiego uciekł na pięć punktów. Sytuację na korzyść przyjezdnych dość szybko zmienił jednak James Washington. Spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. Po akcji 2+1 Washingtona po 30 minutach było 79:77 dla włocławian.

Furstinger w kolejnej części meczu starał się utrzymywać Polpharmę w grze, a po "trójce" Surmacza to właśnie ta drużyna wyszła ponownie na prowadzenie. Później po rzucie tego samego gracza różnica wynosiła aż osiem punktów. Dykes oraz Ivica Radic zmniejszyli straty, ale w końcówce niezawodny był Williams. Ostatecznie starogardzianie zwyciężyli 102:95.

Na rekord Williamsa, który zdobył 37 punktów, złożyło się pięć celnych rzutów za dwa, siedem za trzy i wykorzystanie wszystkich sześciu rzutów wolnych. Zobaczcie wszystkie udane akcje 26-letniego Amerykanina:

Polpharma z sześcioma zwycięstwami i 24 porażkami zajęła ostanie miejsce w tabeli i żegna się z EBL. Anwil ma za sobą jeden z najgorszych sezonów w historii. Nękana kontuzjami drużyna wygrała 10 z 30 meczów i kończy rozgrywki na 13. pozycji.

Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 102:95 (24:28, 32:28, 21:23, 25:16)

Polpharma Starogard Gd.: Isaiah Williams 37, Joe Furstinger 21, Grzegorz Surmacz 17, Sebastian Walda 15, Kevin Johnson 9, Krystian Reszka 3, Mateusz Itrich 0, Szymon Urbański 0.

Anwil Włocławek: Kyndall Dykes 26, James Washington 18, Ivica Radic 15, Shawi Jones 13, Curtis Jerrells 11, Przemysław Zamojski 5, Wojciech Tomaszewski 5, Artur Mielczarek 2, Damian Janiak 0.