Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia górą w hicie kolejki

W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi Arka Gdynia zwyciężyła z Miedzią Legnica 2:1.

W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi Arka Gdynia zwyciężyła z Miedzią Legnica 2:1. Sporo się działo. Obie ekipy rozegrały dobre widowisko, ale ostatecznie to ekipa z Trójmiasta wygrała i umocniła swoją pozycję na szóstym miejscu, gwarantującym udział w barażach.

Pierwszą połowę Arka rozpoczęła prawie doskonale. Prawie, bowiem stworzonych sytuacji nie mogła zamienić na celne trafienia. Już w 6 minucie przed idealną okazją stanął Mateusz Żebrowski, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił Dani Pinilos. Za to w 34 minucie Ekwadorski gracz Arki wykorzystał szansę. Christian Aleman fantastycznym strzałem otworzył wynik meczu w Legnicy. Po udanym początku ekipy z Trójmiasta, do głosu doszła Miedź. W 42 minucie Krzysztof Drzazga doprowadził do wyrównania. Z minuty na minutę gospodarze grali coraz odważniej i w końcówce pierwsze części spotkanie się wyrównało.

Druga połowa początkowo była słabsza niż pierwsza. Pojawiło się dużo niedokładności z obu stron, a także mało składnych akcji ofensywnych. Gorąco zrobiło się w 81 minucie, gdy Fabian Hiszpański został sfaulowany w indywidualnej akcji przez Daniego Pinillosa. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Żebrowski. Do końca drugiej połowy niewiele się zmieniło i gdynianie wygrali sobotnie starcie 2:1.

Miedź Legnica 1-2 Arka Gdynia
Bramki: Drzazga 42 - Aleman 33, Żebrowski 83 (k)

Miedź: Paweł Lenarcik - Paweł Zieliński, Marcin Biernat, Wiktor Pleśnierowicz, Dani Pinillos - Patryk Makuch (84, Mehdi Lehaire), Szymon Matuszek, Damian Tront, Krzysztof Drzazga (89, Piotr Azikiewicz), Joan Roman (73, Mateusz Kaczmarek) - Kamil Zapolnik (73, Michał Bednarski).

Arka: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Haris Memić, Luis Valcarce - Fabian Hiszpański, Adam Deja, Juliusz Letniowski (37, Łukasz Wolsztyński), Christian Aleman, Kacper Skóra (46, Damian Ślesicki) - Mateusz Żebrowski, Maciej Rosołek.

Żółte kartki: Biernat, Kaczmarek - Valcarce, Żebrowski, Memić.