Hat-trick Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze! (WIDEO)

Kolejne gole Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze! (WIDEO)

Choć Bayern Monachium od 11. minuty spotkania z VfB Stuttgart gra w osłabieniu po czerwonej kartce Alphonso Daviesa, wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Roberta Lewandowskiego. Kilka minut później kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców po raz kolejny, a w 39. minucie skompletował hat-tricka.

Davies zobaczył czerwoną kartkę za brutalne wejście w nogi rywala. Sędzia obejrzał zdarzenie przy pomocy systemu VAR i podjął decyzję o wyrzucenia z boiska reprezentanta Kanady. Gra w osłabieniu nie zatrzymała jednak ataków gospodarzy. W 18. minucie Serge Gnabry dośrodkował z lewej strony, a Lewandowski pokonał golkipera gości.

Chwilę później było już 2:0. Koronkową akcję, po asyście Leroya Sane, skutecznie wykończył Gnabry. W jednej z kolejnych akcji Lewandowski strzelił kolejnego gola - tym razem po uderzeniu głową.

Jak się okazało, na trzech golach nie zakończyły się popisy w ofensywie Bayernu w pierwszej połowie. W 39. minucie hat-tricka skompletował "Lewy", tym razem pokonując golkipera Stuttgartu strzałem z lewej nogi. Po przerwie gole w Monachium już nie padły i spotkanie zakończyło się triumfem gospodarzy 4:0.

Dla Lewandowskiego były to kolejno gole numer 33, 34 i 35 w aktualnym sezonie Bundesligi. Rekord Gerda Mullera coraz bliżej - Polakowi brakuje już tylko pięć trafień!

Kapitan polskiej kadry został tym samym samodzielnie drugim najskuteczniejszym strzelcem w historii niemieckiej ekstraklasy. Przed meczem ze Stuttgartem miał tyle samo goli, co Klaus Fischer - 268.