La Liga: Dron zakłócił mecz w Bilbao. "Nie dla Euro 2020"

Dron zakłócił mecz Athletic Bilbao - SD Eibar.

Sobotni mecz hiszpańskiej ligi piłkarskiej Athletic Bilbao - SD Eibar (1:1) zakłócił dron z flagą, na której znajdował się napis sprzeciwiający się rozgrywaniu spotkań mistrzostw Europy w Bilbao.

Podczas Euro reprezentacja Polski ma rywalizować m.in. w tym mieście – na 19 czerwca jest zaplanowany mecz z Hiszpanią.

Sobotnie spotkanie zostało przerwane w 68. minucie, po tym jak na boisko spadł dron. Na fladze był napis "Nie dla Euro 2020 w Bilbao".

Sędzia Valentin Pizarro Gomez podniósł przedmiot, a następnie gra została wznowiona.

Bilbao jest jednym z 12 miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy. Właśnie tam mają grać w fazie grupowej Hiszpanie. W Kraju Basków hiszpańska kadra narodowa nie występowała od 1967 roku. Ale nadal nie brakuje ugrupowań i partii, które nie chcą aby reprezentacja grała na baskijskiej ziemi.

Poza tym sprzeciwy wobec organizacji spotkań turnieju w Bilbao wzrosły, ponieważ nie wiadomo, czy w trakcie pandemii koronawirusa na trybunach będą mogli zasiąść kibice.