TAURON Liga: Radomka wygrała w Legionowie! Półfinalistę wyłoni trzeci mecz

W drugim spotkaniu ćwierćfinału Tauron Ligi DPD IŁCapital Legionovia Legionowo przegrała z E.Leclerc Moya Radomką Radom 1:3. W pierwszym meczu siatkarki z Legionowa wygrały 3:1, do wyłonienia półfinalisty będzie więc potrzebne trzecie starcie, które zostanie rozegrane w Radomiu.

Premierowa partia miała niecodzienny przebieg. Radomianki fatalnie rozpoczęły to spotkanie, kiepsko prezentowały się w ataku, a gospodynie długo nadawały ton wydarzeniom na boisku. Gdy Legionovia prowadziła 19:10, wydawało się, że kwestia wygranej w tym secie została już przesądzona. Nic z tego. Przyjezdne ruszyły do odrabiania strat i dopięły swego (22:22)! Pierwszą część meczu zwieńczyła długa i zacięta rywalizacja na przewagi. Dwa błędy gospodyń w ataku zakończyły tego długiego, trwającego 39 minut seta (29:31).

Druga odsłona długo toczyła się przy przewadze gospodyń (9:5, 16:14). Po nieśmiałym początku, podobnie jak w pierwszym secie, siatkarki z Radomia zabrały się do roboty i zniwelowały straty – po ataku Samary Rodrigues było 17:17. Rozpoczęła się walka punkt za punkt, a dwie ostatnie akcje seta padły łupem przyjezdnych. Piłkę setową wywalczyła Bruna Honorio, a Rodrigues zaskakującym atakiem ustaliła wynik na 23:25.

Set numer trzy rozpoczął się po myśli ekipy z Radomia (3:6), ale szybko inicjatywę przejęły siatkarki z Legionowa (11:8, 16:13). Tym razem gospodynie zdołały utrzymać koncentrację do końca, choć w połowie seta boisko musiała opuścić Julie Oliveira Souza. Siatkarki Radomki zdołały złapać punktowy kontakt (20:19), ale w kolejnych akcjach Legionovia imponowała w bloku. Jessica Rivero skutecznym atakiem zamknęła tę część meczu (25:20).

Po pomyślnej końcówce trzeciej partii, gospodynie z ogromnym animuszem rozpoczęły kolejnego seta (4:1). Nie trwało to jednak długo, bo radomianki szybko zaczęły nadawać ton wydarzeniom na parkiecie. Gdy asem serwisowym popisała się Ana Bjelica, było 12:15. Później siatkarki Legionovii popełniły kilka błędów własnych, co zmniejszyło ich szanse na odrobienie strat. Bjelica wywalczyła piłkę meczową (16:24), a Justyna Łukasik zamknęła seta (17:25).

Najwięcej punktów: Olivia Różański (20), Jessica Rivero Marin (15), Shelly Stafford (15), Maja Tokarska (10) – Legionovia; Bruna Honorio Marques (32), Ana Bjelica (11) – Radomka. W drużynie z Radomia zadebiutowała ściągnięta awaryjnie atakująca Ana Bjelica, która zagrała na pozycji przyjmującej. MVP: Bruna Honorio Marques (28/61 = 46% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 3 punktowe bloki).

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (29:31, 23:25, 25:20, 17:25)

Legionovia: Julie Oliveira Souza, Jessica Rivero Marin, Maja Tokarska, Alicja Grabka, Olivia Różański, Shelly Stafford – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Klaudia Kulig (libero), Diana Dąbrowska, Marta Matejko, Daria Szczyrba, Paulina Majkowska. Trener: Alessandro Chiappini

Radomka: Samara Rodrigues De Almeida, Izabela Bałucka, Bruna Honorio Marques, Ana Bjelica, Justyna Łukasik, Katarzyna Skorupa – Agata Witkowska (libero) oraz Andressa Picussa, Renata Biała, Kornelia Moskwa, Julia Twardowska. Trener: Riccardo Marchesi

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1–1.