Alpejski PŚ: Manuel Feller wygrał ostatni slalom w sezonie

Manuel Feller wygrał slalom w Lenzerheide, ostatnie w tym sezonie zawody alpejskiego Pucharu Świata.

Austriak Manuel Feller wygrał slalom w Lenzerheide, ostatnie w tym sezonie zawody alpejskiego Pucharu Świata. Kolejne miejsca zajęli Francuzi Clement Noel oraz Alexis Pinturault, który już wcześniej zapewnił sobie dużą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Na półmetku prowadził pewny już małej Kryształowej Kuli za slalom Austriak Marco Schwarz, który jednak w drugim przejeździe popełnił poważny błąd w dolnej części trasy i spadł na szóstą pozycję. Z kolei z szóstego miejsca na pierwsze awansował Feller. Noela wyprzedził o 0,08 s, a Pinturault o 0,11.

W Lenzerheide karierę zakończył dwukrotny mistrz świata w slalomie Jean Baptiste-Grange. 36-letni Francuz dziewięciokrotnie wygrywał pucharowe zawody. Na mecie został powitany szampanem.

Męski slalom zakończył sezon alpejskiego Pucharu Świata. Dużą Kryształową Kulę w rywalizacji kobiet zdobyła Słowaczka Petra Vlhova, a wysokie 14. miejsce w klasyfikacji slalomu giganta zajęła Maryna Gąsienica-Daniel.