Remis w weekendowym dwumeczu drużyn Bartosza Kurka i Michała Kubiaka

Siatkówka
Remis w weekendowym dwumeczu drużyn Bartosza Kurka i Michała Kubiaka
fot. Cyfrasport
Remis w weekendowym dwumeczu drużyn Kurka i Kubiaka.

W weekendowym dwumeczu Wolfdogs Nagoja, z Bartoszem Kurkiem w składzie, i Panasonic Panthers Michała Kubiaka w lidze japońskiej siatkarze obu drużyn podzielili się zwycięstwami. Wyjątkowym wyczynem popisał się pierwszy z Polaków, który w sobotę zdobył aż 51 punktów. W pierwszym meczu występujący w roli gości Panthers wygrali 3:1, dzień później gospodarzom udało się zrewanżować - zwyciężyli 3:0

Kurek w sobotę zdobył aż 48 pkt atakiem (63 procent skuteczności), do których dołożył jeden blokiem i dwa z zagrywki. Popis najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) mistrzostw świata z 2018 roku nie wystarczył jednak, by jego zespół tego dnia triumfował. Kubiak zgromadził wówczas 18 pkt - 15 z ataku, dwa razy skutecznie blokował i posłał jednego asa.

 

Zobacz także: Co za spotkanie! Kurek kontra Kubiak. Zwycięzca mógł być tylko jeden

 

W niedzielę Kurek zanotował 21 pkt (18 atakiem, dwa blokiem i jeden z zagrywki), a Kubiak - który pojawił się na parkiecie tylko w pierwszym secie - trzy (wszystkie z ataku).

 

Kluby biało-czerwonych zmierzyły się ze sobą w tym sezonie łącznie pięć razy (poza ligą także w Pucharze Cesarza) - tylko raz górą była ekipa z Nagoi.

 

Rekordem punktowym Kurka, który rozgrywa pierwszy sezon w lidze japońskiej, dotychczas były 42 "oczka". Wcześniej kilkakrotnie przekroczył w tych rozgrywkach granicę 40 pkt, ale nigdy wcześniej nie udało mu się uzyskać 50.

 

Reprezentacyjny atakujący po tym weekendzie jeszcze bardziej umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji na najlepiej punktującego zawodnika bieżących rozgrywek. Dotychczas zdobył ich 896. Drugi w zestawieniu Yuji Nishida z JTEKT STINGS uzyskał 776.

 

Rekordową liczbę punktów w meczu siatkarskim zdobyła pochodząca ze Słowacji reprezentantka Azerbejdżanu Jana Kulan, która w 2019 roku w spotkaniu ligi japońskiej odnotowała 60. Wśród mężczyzn najlepszym osiągnięciem pod tym względem pochwalić się może Kubańczyk Leonardo Leyva, który w tych samych rozgrywkach w 2013 roku zdobył 59.

 

"Pantery", które siedzibę mają w Osace, zajmują drugie miejscu w tabeli. Mają na koncie 27 zwycięstw, a to właśnie ich liczba jest podstawowym kryterium decydującym o kolejności w stawce. Wolfdogs znajdują się tuż za nimi z 24 wygranymi. Zespół Kurka jednak rozegrał o dwa spotkania mniej. Liderem są zawodnicy Suntory Sunbirds, którzy triumfowali w 30 meczach, a rozegrali ich tyle samo co drużyna z Nagoi.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie