NBA: Kontuzja LeBrona Jamesa i porażka Lakers

Nie wiadomo jeszcze, ile czasu LeBron James będzie musiał pauzować.

Supergwiazdor ligi koszykówki NBA LeBron James skręcił kostkę w przegranym przez jego Los Angeles Lakers 94:99 meczu z Atlantą Hawks. Nie wiadomo jeszcze, ile czasu będzie musiał pauzować.

W drugiej kwarcie w walce o piłkę z Salomonem Hillem z Hawks James upadł na parkiet i złapał się za nogę. Badania wykazały skręcenie kostki. 36-letni koszykarz, wielokrotny mistrz NBA i MVP rozgrywek, ostatnio był w znakomitej formie. Kilka dni temu zanotował 99. triple-double w karierze, ale na 100. będzie musiał poczekać. Nie wiadomo jeszcze jak długo.

- Nic nie złości i nie zasmuca mnie bardziej niż brak dyspozycyjności dla moich kolegów z drużyny! - napisał James na Twitterze. - Jestem teraz zraniony wewnątrz i na zewnątrz. Zaczynam drogę do powrotu do zdrowia. Wrócę wkrótce, tak jakby nic się nie stało - dodał.

Pod jego nieobecność broniący tytułu Lakers nie poradzili sobie ze świetnie spisującymi się ostatnio Hawks. Zespół z Atlanty odniósł ósme zwycięstwo z rzędu, a w sobotni wieczór najbardziej przyczynił się do tego John Collins, który zdobył 27 punktów i miał 16 zbiórek. Z kolei Lakers znajdują się w coraz trudniejszej sytuacji kadrowej, bowiem do gry nie powrócili jeszcze pauzujący z powodów zdrowotnych Anthony Davis i Marc Gasol.

W meczu liderów swoich dywizji Milwaukee Bucks (Central) pokonali u siebie San Antonio Spurs (Southwest) 120:113. Jak zwykle w pierwszoplanowej roli w zespole gospodarzy wystąpił Giannis Antetokounmpo, który zdobył 26 punktów i wyrównał rekord kariery w liczbie asyst - 15. Do triple-double zabrakło mu dwóch zbiórek. W Spurs wyróżnił się zdobywca 31 punktów Lonnie Walker IV.

Bucks wygrali 11 z ostatnich dwunastu spotkań, w tym wszystkie pięć po przerwie na Mecz Gwiazd. Z kolei Spurs zanotowali porażkę po serii trzech zwycięstw.