PlusLiga: Jastrzębski Węgiel górą w zaciętym starciu z Aluron CMC Wartą Zawiercie

Jastrzębski Węgiel pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali 3:0 ekipę Aluron CMC Warty Zawiercie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off PlusLigi. Zawodnicy zafundowali kibicom niezwykle zacięte spotkanie, w którym tylko detale decydowały o wyniku.

Pierwszy set, jak na ćwierćfinał przystało, był niezwykle zacięty. Obie ekipy od samego początku ruszyły do walki. Po stronie Jastrzębia brylował Jurij Gladyr, a na połowie gości – Mateusz Malinowski. W drugiej części tej partii przebieg gry zaczęli kontrolować jastrzębianie i gdy wydawało się, że szybko doprowadzą do końca… zawiercianie zdobyli pięć punktów z rzędu. Mimo tego to podopiecznym Andrei Gardiniego udało się zapisać tego seta na swoim koncie.

Druga partia nie różniła się mocno od poprzedniego seta. Był to prawdziwy pokaz siatkarskich umiejętności, a gra toczyła się punkt za punkt do ostatnich akcji. Dwa błędy Piotra Orczyka w samej końcówce zadecydowały jednak o zmianie wyniku. Jastrzębianie objęli prowadzenie, a Gladyr asem serwisowym zamknął tę odsłonę. Było już 2:0.

W trzecim secie zawodnicy po raz kolejny zafundowali kibicom ogromne emocje, a obie ekipy walczyły jak równy z równym. Dopiero w połowie seta jastrzębianom udało się odskoczyć rywalom, a w ostatnich akcjach znowu brylował Gladyr, popisując się dwoma skutecznymi blokami. Mecz autowym atakiem zakończył Maximiliano Cavanna z ekipy gości.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy: Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)

MVP: Mohamed Al Hachdadi

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Jastrzębskiego Węgla. Drugi mecz w sobotę w Zawierciu.

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Mohamed Al Hachdadi, Lukas Kampa, Rafał Szymura, Łukasz Wiśniewski - Jakub Popiwczak (libero) - Grzegorz Kosok, Yacine Louati

Aluron CMC Warta Zawiercie: Maximiliano Cavanna, Gualberto Flavio, Mateusz Malinowski, Garrett Muagututia, Patryk Niemiec, Piotr Orczyk - Michał Żurek (libero) - Grzegorz Bociek, Gjorgi Gjorgiev, Paweł Halaba

Wyniki ćwierćfinałów play-off PlusLigi:

2021-03-21: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (17:25, 25:16, 25:16, 25:21)
2021-03-28: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1—0 dla ZAKSY.

2021-03-21: Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)

2021-03-27: Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1—0 dla Jastrzębskiego Węgla

2021-03-20: Trefl Gdańsk – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:22)
2021-03-27: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Trefl Gdańsk (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1—0 dla Trefla.

2021-03-20: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia 3:1 (25:23, 11:25, 25:20, 25:19)
2021-03-27: Asseco Resovia – PGE Skra Bełchatów (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1—0 dla PGE Skry.

UWAGA! Ewentualne trzecie mecze: 30–31 marca.