PŚ w strzelectwie: Polki drugie w konkurencji pistoletu i trzecie w karabinie

Polki zajęły drugie miejsce w konkurencji pistoletu drużynowego oraz trzecie w karabinie pneumatycznym w zawodach Pucharu Świata w Delhi. W strzelaniu do rzutków skeet Natalia Szamrej była szósta.

Na drugim stopniu podium stanęły: Julita Borek (Dwór Grunwaldzki), Joanna Iwona Wawrzonowska i Agnieszka Korejwo (obie Flota Gdynia). W finale pistoletu drużynowego biało-czerwone przegrały 8:10 z reprezentantkami gospodarzy (Yashaswini Singh Deswal, Shri Nivetha Paramanatham, Manu Bhaker).

W kwalifikacjach Polki zgromadziły 1731, a rywalki 1701 pkt.

W rywalizacji o trzecią lokatę w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 m Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra), Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) zwyciężyły Indie (Shriyanka Sadangi, Nisha Kanwar, Apurvi Chandela) 17:7.

W finale Dunki Rikke Maeng Ibsen, Stine Nielsen i Anna Nielsen pokonały Amerykanki Sagen Maddalenę, Mary Carolynn Tucker i Alison Marie Weisz 16:8.

W gronie sześciu finalistek w skeecie znalazła się Natalia Szamrej (Diana Poznań). W meczu o piątą lokatę Polka uległa Rumunce Roxanie-Sofii Miklos 14:22.

W finale po remisie 51:51, Brytyjka Amber Hill wygrała w barażu 4:3 z reprezentantką Kazachstanu Zoją Krawczenko.

Wśród mężczyzn w skeecie triumfował Jesper Hansen (Dania), zwyciężając Saila Bin Futaisa (Zjednoczone Emiraty Arabskie) 58:51. Jedyny Polak w stawce 23 zawodników, Kacper Jerzy Baksalary (Bock Rawicz) zajął 12. miejsce.

Zawody w stolicy Indii potrwają do 28 marca.