SuperLega: Perugia pokonała Allianz Milano. Wilfredo Leon pozostaje w walce o mistrzostwo Włoch

Drużyna Wilfredo Leona i Macieja Muzaja awansowała do półfinału fazy play-off SuperLegi.

W trzecim decydującym o awansie do półfinału fazy play-off spotkaniu Sir Safety Conad Perugia odrobiła lekcję i pewnie pokonała Allianz Milano 3:0. Dzięki temu awansowała do kolejnej rundy walki o mistrzostwo Włoch. Tam na drużynę Wilfredo Leona i Macieja Muzaja czeka już Vero Volley Monza.

Pierwszy set przebiegł pod dyktando drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena. Gospodarze byli w znakomitej dyspozycji i świetnie spisywali się w każdym elemencie. Leon przyzwyczaił kibiców, że to on jest maszyną do zdobywania punktów, ale tym razem ustąpił miejsca reprezentantowi Niderlandów - Thijs Ter Horst. Siatkarze z Perugii grali zespołowo i każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do pewnej wygranej w pierwszej partii 25:14.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Ekipa z Mediolanu poprawiła przyjęcie, a ta z Perugii zaczęła popełniać błędy. Podopieczni Roberto Piazzy z każdym punktem rozwijali skrzydła i z Tine Urnautem na czele doprowadzili do pierwszego prowadzenia w tym spotkaniu (14:13). W ofensywie znakomicie spisywał się Massimo Colaci i mimo starań przyjezdnych oraz wyrównanej gry gospodarze wygrali 25:23.

Oleh Plotnytskyi rozpoczął trzeciego seta z wysokiego „c” i mocnym serwisem wstrzelił się w połowę rywali. Trochę nerwowo się zrobiło, gdy mediolańczycy zdobyli kilka punktów z rzędu i widać było po nich sporą determinację (10:9). Ta jednak malała wraz z wiarą w wygraną. Przy stanie 12:12 przyjmujący reprezentacji Leon popisał się znakomitym asem, a Fabio Ricci zanotował piąty blok. Ter Horst kontynuował swoją skuteczną grę, na co nie potrafili znaleźć recepty siatkarze z Mediolanu. Po koncertowej grze ekipa Heynena wygrała 25:22.

Kolejnym rywalem Sir Safety Conad będzie Vero Volley Monza, która w ćwierćfinale pokonała Tonno Callipo Vibo Valentia.

Sir Safety Conad Perugia - Allianz Milano 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)